FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
28-11-06 16:37  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Cóż mogę powiedzieć, po prostu piękność, chylę czoła przed mistrzem.

 
30-11-06 16:13  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

BERP! Doprawdy zatkalo mnie jak przeczytalem Twoj post. Akurat tak się składa, że to Ty jesteś moim wzorem, zwłaszcza jeśli chodzi o wykonywanie poszycia większych elementów modelu (ach te Twoje linie łączenia!!!) i do Twojego poziomu bede staral sie dojść jak przyjdzie do pokrywania "skórą" Dauntlessa:) W razie trudności będę uderzał z pytaniami:)

zetpt! Dzieki za miłe słowa, jeszcze dłuuuuuga droga przede mną, ale będę się starał trzymać poziom:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
30-11-06 18:29  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
sine 

 

Czy mi sie wydaje, czy czarne elementy(tablica przyrządów, to pudło z przełącznikami - cz 14 bodajze) przyciemniałeś czymś, czy to tylko przekłamanie aparatu? W moim wydaniu czerń jest zauważalnie jaśniejsza od tego co widać na fotkach...
O jakości wykonania zostało powiedziane już chyba wystarczająco, zresztą moje zdanie znasz ;)

I oczywiscie czekam na kolejne fotki :)

--
pozdrawiam
Łukasz

 
30-11-06 23:32  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Oooo.... człowieku!!! Przeczytałem, oczy mi z orbit powychodziły i teraz przez ciebie jestem jeszcze bardziej zmotywowany do budowy swojego Karasia.
Będe śledził ten wątek z uwagą bo to skarbnica informacji
pozdrawiam!

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
01-12-06 00:59  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
many1944   

witaj piter. mam pytanie. Jakiego rodzaju papieru ściernego urzywasz do wygładzania. chodzi mi o rozmiar.świetna robota. pozdrawiam



Krzys
Witaj Piter. Mam pytanie. Jakiego rodzaju papieru ściernego używasz do wygładzania? Chodzi mi o rozmiar.Świetna robota. Pozdrawiam

 
01-12-06 09:10  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Piter - masz dar motywowania ludzi!!!!!!!!;-)))))))))))))))))

pozdr. Lukasz

 
01-12-06 11:20  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Cieszę się, że moja relacja działa motywująco!!! To działa w dwie strony i mnie także jeszcze bardziej motywuje do pracy:)

sine! Masz rację. Przyznaje się, że przyciemniłem troszkę "czarne" elementy w modelu, bo jesli cokolwiek można zarzucić drukowi, to tą "szarą" "czerń". Takie jest przynajmniej moje zdanie, dlatego wziąłem srawę w swoje ręce:) Prysnąłem aerografem baaaaardzo rozcieńczoną farbę czarną (rozcieńczoną lakierem bezbarwnym, a nie rozcieńczalnikiem). Efekt jest taki, że nawet przy długim malowaniu nie zamaluję oryginalnego druku, tylko go przyciemniam.

many 1944! Nie jestem pewny, bo nie mam w zasięgu mojego warszatu, ale do zgrubnego szlifowania używam papieru o gradacji 280, lub 400, nigdy "grubszego". Prawda jest też taka, że zależnie jaki i gdzie papier kupuję, różnie sie on przy szlifowaniu zachowuje. Ja kupuje wszystkie gradacje po jednym arkuszu od 280 wzwyż (chyba 2500) i poźniej wybieram sobie do aktualnego zastosowania najodpowiedniejszy:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
07-01-07 23:06  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam po dość długiej przerwie!
Postanowiłem oderwać się na chwilę od drobnicy wnętrza kabiny i zrobić mały skok w bok:) A mianowiecie zabrałem się za osłone silnika. Jest to element dość trudny ze względu na obły kształt, wnęki karabinów maszynowych i wlot powietrza "wpuszczony" w osłonę.

Tu zdjęcie oryginału:


Jak widać osłona jest idealnie wyprofilowana i obła. Zdjęcie przedstawia eksponat muzealny, ale te wojenne nie różniły się wiele (były bardziej brudne...)
Pozwolę sobie lekko pomarudzić na wydawcę. Nie podobaja mi się slady eksploatacji na osłonie. Podział blach (zwłaszcza w przedniej części) zupełnie uniemożliwiał powstanie obtarć, jakie niestety zostały umieszczone na elementach. Ostatecznie te obtarcia utrudniają niesamowicie ukrycie krawędzi lączenia elementów. Wygląda wręcz na to, że są to slady powstałe wskutek nieumiejętnego klejenia:P

No dobra, dość marudzenia! Do dzieła! Kilka zdjęć z klejenia. Pierwsze segmenty zostały sklejone na styk, później usztywnione od wewnątrz paskami papieru. Kleiłem na styk, by dalo sie dodatkowo wyoblać elementy juz sklejone:



A tu element wstępnie polakierowany za pomocą aerografu rozcieńczonym lakierem nitro. Gruba warstwa lakieru podczas szlifowania uniemozliwia zeszlifowanie druku z części:



Wreszcie wyszlifowane i wyretuszowane wstepnie pędzelkiem elementy. Następnie przygotowałem element do delikatnego retuszu aerografem mocno rozcienczoną przez co niekryjącą farbą:



A tu już efekt końcowy po polakierowaniu lakierem matowym. Dodam, że lekierowałem matem firmy Vallejo. Nie tylko ja uważam, że farby tej firmy są najlepsze, ale to temt na inny wątek!



Efekt nie jest najgorszy, jednak nie mogę sobie wybaczyć tego, że nie zeszlifowałem czarnych krawędzi przednich segmentów. Tych linii tam nie powinno być, a mimo retuszu je widać:/ Gdyby mi się chciało i miał druga wycinankę to bym może skleił ta osłone jeszcze raz....

W razie pytań chętnie odpowiem:)

--

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

Post zmieniony (07-01-07 23:07)

 
07-01-07 23:18  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Legionista   

Żadnych pytań nie mam, ale za to potrzebuje pomocy lekarza, bo to co pokazałeś przechodzi moje pojęcie. Jestem pełen podziwu dla Twojej pracy !
No dobra mam jedno pytanie, retusz też robiłeś farbami Vallejo ?

--
Better Dead Than Red

 
08-01-07 05:46  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
hide   

Przyznaj się że ostatni element jest z plastiku :P

--
sto rąk mam...
sto sztyletów...
gdy zechce...
sto ran zadam...

wiec śpij aniele mój, może sen uchroni cię przed moim złem...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024