FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-09-06 15:24  [Galeria] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przedstawiam model szkoły w Grzybowicach (dzielnica Zabrza) w skali 1:160. Model powstał na podstawie zdjęć oryginału zrobionych własnoręcznie oraz znalezionych w sieci. Sam nie chodziłem do tej szkoły, ale budynek spodobał mi się ze względu na swój klimat . Bardzo pomocny przy budowie okazał się program znaleziony w sieci przez Małą Mi ,który można znaleźć w wątku http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=100387&t=100329#reply_100387 .
Przybrudzenia na ścianach i dachu wykonane zostały suchą pastelą. Oto garść fotek:






--



Post zmieniony (02-09-06 15:45)

 
02-09-06 18:41  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bradzo ladnie zrobiony model!!! Milo popatrzec na jakas budowle:) Na forum Nie często oglądamy taki modele:) Aż sie prosi o podstawkę, garstkę dzieci i jakis pojazd, ale oczywiście za dużo wymagam:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
02-09-06 20:14  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Koniecznie przydałaby się podstawka z najbliższym otoczeniem. Model wygląda "jak prawdziwy". :-)

 
03-09-06 02:55  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
Marcin_NYC 

 

Modelu naprawde pogratulowac. Super.
To chyba bedzie poczatek makiety kolejowej co? :)

--
www.freewebs.com/worowo

 
03-09-06 22:21  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Świetny! Wygląda niezwykle realistycznie. Skąd wziąć dokumentację do tego rodzaju modelu?

 
03-09-06 22:58  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Czy planujesz się nią podzielić jako kolejny model w szufladkach czy mroże wydać w jakimś wydawnictwie?

--
Fanatyk Kartonu

 
04-09-06 00:43  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Cieszę się że model się podoba :) Na razie nie planuję budowy makiety, może jak nazbiera się więcej budynków to umieszczę je wszystkie na wspólnej podstawie. Jako dokumentacji użyłem zdjęć -pojechałem do Grzybowic i zrobiłem fotki z wszystkich stron gdzie było to możliwe (podwórko szkoły było zamknięte). W internecie na stronie Grzybowic (znalazłem w googlach) było kilka zdjęć z zakończenia roku na których widać było drugą stronę szkoły. A wydania nie planuję -duża część modelu powstała ręcznie bez projektu na komputerze.

 
05-09-06 00:43  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Nie wiem czy to złudzenie, ale patrząc na drugą fotkę dostrzegam coś w rodzaju wnętrza: klatka schodowa, schody, ściany... Mam rację, czy to tylko szkielet budowli? Na prawdę pięknie wykonany model i posiada ten swoisty klimat śląskiej architektury.

 
05-09-06 01:28  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

W pewnym sensie szkoła ma wnętrze -jest ono narysowane na ścianie przeciwległej do okna :) .Niestety wpadłem na to dopiero po jakimś czasie, i niektóre okna wyglądają na zdjęciach dość "łyso". Na szczęście na żywo nie jest to aż tak widoczne.

Modele budynków traktuję jako przerywnik między innymi modelami, kleję je kiedy mam ochotę na jakąś odmianę. Zazwyczaj podczas wycieczek rowerowych po okolicy znajduję jakiś ciekawy obiekt, robię zdjęcia i według nich buduję model. Na razie w ten sposób oprócz szkoły powstała kamienica z Tarnowskich Góg -nie pamiętam adresu, ale jest to zaraz obok dworca autobusowego, na przeciwko lokomotyw -pomników (miejscowi na pewno bez trudu znajdą :) ).Wtedy jeszcze nie miałem pomysłu na rynny (te półokrągłe, bo rury spustowe są) i kolory są trochę za blade (dachówki w oryginale są takie pomarańczowe ).
Pierwsze zdjęcie to oryginał:



 
17-09-06 19:06  Re: [foto] Coś na początek września, czyli szkoła w Grzybowicach
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Mieszkam w miejscowości gdzie jest dużo ładnych kamieniczek i aż proszą się by uwiecznić je na fotkach i wykonać ich model. No właśnie, tylko jak? Proszę o króciutki opis budowy modeli na podstawie zdięć, w jaki sposób obiekt ze zdjęcia jest zwymiarowany i zachowuje proporcje orginału?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024