FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-05-06 20:28  [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

W przerwie w budowie kabiny do Cr.42 ( trochę mnie wnerwiła :) ) postanowiłem rzucić okiem na MS.406 Orlika. Trochę jego 'wad' zostało opisanych na obu forach. Zgromadziłem drobną dokumentację dotyczącą tego samolotu i postanowiłem go sobie zbudować. Rozpoczynam jego budowę
od silnika ponieważ mam zamiar zbudować kompletny przedział silnika z otwartymi "blachami". Zobaczymy czy mi się uda.
Wkrótce pierwsze fotki z budowy silnika. Relacja nie będzie zbyt szybka ponieważ mam remont chatki i juniora w drodze :twisted:.
Francuskie skrzydełka w drodze od Orlika. Osobiście podoba mi się wariant malowania przedstawiony przez projektanta.

 
13-05-06 20:37  Re: [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
Luki 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Powodzenia w budowie, czekam na fotki...

--
Wzór 28 [WAK] ... zastuj :(
Sd.Kfz. 250/3 GREIF [GPM]

 
14-05-06 13:54  Re: [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Comodus , zaczynaj proszę relację jak będziesz już miał jakieś fotki , taka sucha informacja że będziesz kleił model jest poprostu nieciekawa .

--

Teoretyk ostatnio...

 
14-05-06 21:28  Re: [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Rozpocząłem pierwsze cięcia

1) zestawienie wszystkich części do budowy silnika w modelu :


Postanowiłem zaczać od sklejenia tzw. miski olejowej



Niestety okazało się, że z powodu dużych rożbieżności z monografią silnik muszę praktycznie zbudować od podstaw. Oczywiście nie mam żadnych pretensji do projektanta , silniki w większości modeli są bardzo uproszczone. A i modelarze niezbyt często wykonują silniki rzędowe w swoich modelach.
Ja się uparłem że ma być jak najbardziej zbliżony do oryginału, oto cześć moich źródeł na podstawie któych będę budować silnik do MS.406.







Post zmieniony (14-05-06 21:47)

 
15-05-06 10:03  Re: [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Życzę powodzenia w budowaniu tego silnika. Może udostępnisz wynik swojej pracy szerszej publice? Mam na myśli oczywiście opracowaną wycinankę.

Pozdrawiam.

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
15-05-06 11:17  Re: [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Bardzo chetnie, tylko czy to będzie się nadawało do publikacji :))). Będę stosować sporo metalu ( rury,przewody ) i szpachli aby uzyskać dobry efekt końcowy.
Postaram się aby było to mozliwe:).



Post zmieniony (15-05-06 11:20)

 
15-05-06 12:53  Re: [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jeżeli traktujesz troche ten silnik jako poligon doswiadczalny, to moze spróbuj jak najwiecej jego elementów zrobić z papieru, bez szpachli i innego złomu;-)
Mój eksperyment z papierowym ( wyłacznie ) silnikiem można obejrzeć tutaj

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
16-05-06 22:49  Re: [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Rozpocząłem pierwsze ciecia materiału na prototyp silnika:)
Wybrałem karton 2 mm aby można było go szlifować pod odpowiednie kształty miski olejowej. ( tak wiem że nie wygląda to idealnie :( )
Pozostawiłem element E1 z wycinanki





Post zmieniony (16-05-06 22:50)

 
17-05-06 14:07  Re: [relacja] engine Hispano-Suiza do MS.406 Orlik
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bardziej mi to przypomina gąbkę :)
Postaraj się zaimpregnować jakimś specyfikiem: Cyjanoakryl, Wikol, BCG, lakier akrylowy itp. Gdy już cokolwiek zrobisz w celu penetracji ( 8-D ) tej rozwarstwiającej sie tekturki, przeszlifuj ją drobnym papierkiem.

--
Tygrys i Halny

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024