Zaloguj się Zarejestruj się
07-12-22 14:26
Na forum od 2003
Posty - 2 111
07-12-22 14:26
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
Kiedy jak patrzę to w większości rozwiązań skrzynia rozrządu napędu jest zintegrowana ze skrzynią biegów, a tu są oddzielnie.
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
07-12-22 14:34
Na forum od 2003
Posty - 2 111
07-12-22 14:34
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111

to zakreślone w czerwonej obwódce, a same wały są na żółto,
a tak wygląda to na innym podwoziu (343) z innej perspektywy.

Z tego co się powtarza w literaturze, oba pojazdy różnią się - w podwoziach - tylko wielkością kół 300x24 - PZInż 342 i 250x20 PZInż 343 oraz obecnością wyciągarki (prawdopodobnie - choć i tu zdjęcia nie są zgodne) oraz innym umieszczeniem silnika (bo różnych typów)
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
08-12-22 09:10
Na forum od 2003
Posty - 2 111
08-12-22 09:10
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
pierwsza przymiarka do rozwinięć.
rozwinięte dwa zestawy opona-felga ...

nadal nie jestem przekonany co do wyglądu tego mechanizmu rozdziału napędu ...
ale chyba zostawię tak jak jest, 'doktoryzował się' będę później ...
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
08-12-22 10:22
Na forum od 2003
Posty - 2 111
08-12-22 10:22
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
Dziś jest dzień 'walenia czołem o kant stołu' .....

Właśnie zauważyłem, że źle zaprojektowałem skrzynię ładunkową ...
Trzeba będzie poprawić.

i kolejna 'zagwozdka' co może być przynitowane nitami które są zaznaczone w czeronych kwadratach ?
Bo w zielonych owalach jest zakończenie resorów, co by z drugiej strony sugerowało, że nie ma nadkoli/błotników ????
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
08-12-22 21:39
Na forum od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 113
W Rupieciarni - 1
08-12-22 21:39
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 113
W Rupieciarni - 1
Wojtku zostaw na razie te opony! Już Ci pisałem, że je zrobię, tylko daj mi chwilę czasu (mam aktualnie małą rewolucję w życiu i muszę to ogarnąć w pierwszej kolejności). O ile felga jest względnie OK, to sama opona to już przerost formy nad treścią. Sklejenie tego w standardzie, to trzeba być cevą, albo innym kamikadze jego pokroju (sorry cewa ale nie miałem lepszego przykładu ;-P ). Ewentualnie zostaw je dla wyjadaczy, a ja dla plebsu zrobię coś bardziej zjadliwego.
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.
Lakiernia czołgów Różowy Słonik. Lakierujemy czołgi na każdy dostępny kolor, o ile jest to różowy...
09-12-22 07:02
Na forum od 2014
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 2 737
W Rupieciarni - 23
09-12-22 07:02
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 2 737
W Rupieciarni - 23
Wojtku,a te nity to nie może być przypadkiem jakiś wspornik przymocowany do ramy,jako jakieś "wzmocnienie karoserii" . Tam zdaje się z tyłu jest "przedział amunicyjny". No wiesz - podłoga (półka ,półki) ,amunicja . Po za tym widać "stopień",a on raczej do samej karoserii nie został przymocowany.
09-12-22 11:51
Na forum od 2003
Posty - 2 111
09-12-22 11:51
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
No to zaczynamy ...
Na czymś ten pojazd musi stać, czyli koła od lewej:
- proste,
- zaawansowane,
- obłe
drugie są już rozwinięte, teraz się zabiorę za pierwsze.
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
09-12-22 20:55
Na forum od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 113
W Rupieciarni - 1
09-12-22 20:55
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 113
W Rupieciarni - 1
No dobra. Jak żeś taki niecierpliwy, to ja jestem za wersja prostą ;-) Jak dobrze to rozegrasz, i bark zrobisz w jednym kawałku, a nie z dwóch sklejanych ze sobą ściętych stożków, to da się to wyoblić .
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.
Lakiernia czołgów Różowy Słonik. Lakierujemy czołgi na każdy dostępny kolor, o ile jest to różowy...
09-12-22 21:31
Na forum od 2003
Posty - 2 111
09-12-22 21:31
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
Wersja prosta rozwinięta (same opony) i jest u mnie na googlu.
A tak wygląda tył (chwilowo) z prowadnicą liny.
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
12-12-22 23:33
Na forum od 2003
Posty - 2 111
12-12-22 23:33
Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
I te dwie "*******y" zajęły mi cały dzisiejszy wieczór ...
ehhhh......
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować