A ja dodam ,że druk i czyszczenie zalecam robić w pomieszczeniach z dobrą wentylacją - szczególnie gdy jest bardzo ciepło - - alkohol izopropylowy czyli IPA strasznie śmierdzi i nieźle paruje .Oczywiście w rękawiczkach np Nitrylowych . Co do Żywić są już dostępne żywice UV mniej śmierdzące - choćby na bazie roślin.
Kolor żywicy okazało się ,że też ma znaczenie - mi dobrze drukuje się szarym, czarnym i zielonym kolorem. Po kąpieli w IPA warto dodatkowo utwardzić wydruk - wystarczy lampa UV do paznokci - lub lampa kupiona na Aliexpress do wydruków 3D.
Ostatnio udało mi się stworzyć cały model w skali 1:35 Jelcza 442 - poza plandeką i szybkami - całość wydrukowana w 3d
Także drukarki mocno staniały - żywica - koszt 1 L to jakieś 106 zł na Aliexpress więc można już w to się bawić. Do modelarstwa super sprawa
Maverick33
Zapraszam do galerii [
www.adwproject.opole.pl] - dział galeria
Skończone : Wagon 202L, Px4,
EP09 ,
Pt47 ,
Pu29 ,
Wagon 120A ,
OKz32 ,
SP45-142 ,
Wagon 401R ,
Wagon 401Z ,
Wagon 401 Ka"Gags" ,
Wagon 408s , EU07,
ET22-243 ,
Sm48-060 ,
SU45-217
Na warsztacie:
TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%