Zaloguj się Zarejestruj się
09-06-21 22:02
Na forum od 2009
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 633
09-06-21 22:02
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 633
Z mojej strony dodam jeszcze że w procesie oczyszczania wydruku bardzo pomocna jest myjka ultradźwiękowa.
Bardzo dokładnie usuwane są resztki żywicy w kąpieli w Izopropanolu Koniecznie z sitkiem w wyposażeniu.
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam
12-06-21 23:39
Na forum od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
12-06-21 23:39
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
A ja dodam ,że druk i czyszczenie zalecam robić w pomieszczeniach z dobrą wentylacją - szczególnie gdy jest bardzo ciepło - - alkohol izopropylowy czyli IPA strasznie śmierdzi i nieźle paruje .Oczywiście w rękawiczkach np Nitrylowych . Co do Żywić są już dostępne żywice UV mniej śmierdzące - choćby na bazie roślin.
Kolor żywicy okazało się ,że też ma znaczenie - mi dobrze drukuje się szarym, czarnym i zielonym kolorem. Po kąpieli w IPA warto dodatkowo utwardzić wydruk - wystarczy lampa UV do paznokci - lub lampa kupiona na Aliexpress do wydruków 3D.
Ostatnio udało mi się stworzyć cały model w skali 1:35 Jelcza 442 - poza plandeką i szybkami - całość wydrukowana w 3d



Także drukarki mocno staniały - żywica - koszt 1 L to jakieś 106 zł na Aliexpress więc można już w to się bawić. Do modelarstwa super sprawa
Maverick33

Zapraszam do galerii [www.adwproject.opole.pl] - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%
13-06-21 19:30
Na forum od 2003
Posty - 2 111
13-06-21 19:30
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
A 1L wystarcza na ile ?
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
13-06-21 20:18
Na forum od 2003
Galerie - 1
Posty - 224
13-06-21 20:18
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2003
Galerie - 1
Posty - 224
To zależy od objętości modelu. W Chitubox masz okno w którym program oblicza ci objętość, wagę i koszt użytej żywicy.
13-06-21 21:43
Na forum od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
13-06-21 21:43
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
Oblicza w przybliżeniu - trzeba brać poprawkę że przy czyszczeniu elementów trochę żywicy też się traci oraz przy czyszczeniu kuwety. Ogólnie 1L starcza naprawdę na wiele wydruków.
Maverick33

Zapraszam do galerii [www.adwproject.opole.pl] - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%
16-06-21 12:46
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
16-06-21 12:46
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
O jakiś czas tu nie zaglądałem a widzę, że wątek zaczął żyć własnym życiem :) To bardzo dobrze znaczy, że technologia już weszła na stałe do modelarstwa.

@Draccus - też miałem ale od momentu kiedy zanabyłem myjkę z naświetlarką to stała się niepotrzebna ale fakt czyści wyśmienicie. Jest tylko jeden z nią problem. Połączenie IPA z ewentualnym zalaniem myjki jest dość niebezpieczne.

@Maverick33 - świetny model :)
18-12-21 09:12
Na forum od 2016
Posty - 115
18-12-21 09:12
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2016
Posty - 115
To rysowane Blenderze?
01-01-22 18:38
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
01-01-22 18:38
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
Józef w Modo ale to nie ma znaczenia w czym modelujesz. Blender da radę na bank.
01-01-22 20:09
Na forum od 2012
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 70
01-01-22 20:09
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2012
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 70
Cześć
Można spytać jak się sprawuje Sonic Mini 4K? Przymierzam się teraz do zakupu i nie wiem czy wybrać własnie mini 4k, mighty czy też mini 8k.
Przegladam wszelakie fora i filmiki. Ktoś narzekał na "wątłe" ramię mini 4k. Jak to wygląda w uzytkowaniu?

Pozdrawiam
Łukasz
05-01-22 18:04
Na forum od 2004
Relacje w toku - 3
Posty - 592
05-01-22 18:04
Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 3
Posty - 592
Futer - też się nad tym zastanawiałem i zdecydowałem poczekać na Sonic Mini 8k. Testy pokazują że na prawdę daje rade, dwa ma solidniejsze ramię.

Przemek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować