Witam!
radett: możesz spróbować też takiej metody jaką stosuję w Gimpie:
Na rysunku z obrysami części otwierasz nową warstwę i pokrywasz elementy w jednym kolorze, np. szarym. Po "zamalowaniu" ustawiasz przezroczystość warstwy np. na 50%, tak żeby widzieć kontury kolorów.
Teraz robisz kolejną warstwę i malujesz np. zielonym zgodnie z obrysem konturów koloru. Następnie gdy kolor jest już "namalowany" klikasz na filtry -> rozmycie Gaussa. Ustawiasz odpowiednia wartość i klikasz ok. Jak nie pasuje to ctrl + z i powtarzasz do zadowalającego Cię efektu.
Kolejne warstwy z kolorami robisz identycznie jak poprzednią.
Teraz pierwszą warstwę ustawiasz z powrotem na 100% i całość eksportujesz jako teksturę.
Jedna z tekstur zrobionych do Zuiuna w Gimpie z "rozmazanymi" krawędziami zielonego koloru:
Pozdrawiam.
--
Post zmieniony (13-05-17 17:11)