Zaloguj się Zarejestruj się
03-03-15 20:52
Na forum od 2009
Posty - 66
03-03-15 20:52
Odp: Pytanie o SKALĘ
Na forum
Od 2009
Posty - 66
PhotoZoom
05-03-15 08:02
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
05-03-15 08:02
Odp: Pytanie o SKALĘ
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
Jeśli masz skany, to wydrukujesz sobie z każdej przeglądarki graficznej, a nawet internetowej – w ustawieniach druku ustawiwszy skalowanie na 125 procent. Pamiętaj tylko, że jeśli oryginał miał format A4, to na domowej plujce tego w całości nie wydrukujesz, bo nie zmieści Ci się na kartce. Chyba, że masz drukarkę A3. zawsze można skany zanieść na pendrivie do najbliższej drukarni cyfrowej i tam druknąć koszt 1,5–2,5 zł za stronę.

Do podstawowych czynności graficznych ściągnij sobie Gimpa i Inkscape. Będziesz miał dobre darmowe programy, których potęgi i tak nie wykorzystasz. Działają na windach, makach i linuksach (BSD też, ale nie sądzę, abyś miał taki system w domowym kompie)

Pozdrowienia z Beskidów.
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska
05-03-15 20:52
Na forum od 2004
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2
Posty - 284
Projekt 50 Lat MM
05-03-15 20:52
Odp: Pytanie o SKALĘ
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2
Posty - 284
Projekt 50 Lat MM
@Viking_BB

Największy problem miałem w tym żeby zmusić drukarkę do tego żeby mi nie dopasowywała skanu do strony. Nie pomyślałem że można użyć przeglądarki. co do pociętych części na wielu arkuszach to nie jest problem, bo i tak druk będzie czarno biały i na szablony.

Gimpa i Inkspeca mam już od dość dawna, na początku trochę trudne w obsłudze ale idzie się przyzwyczaić.

Dzięki za pomoc!
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować