Mija kolejna d.... a tu pytania nie ma. Talon się kurzy.
To może ktoś chętny poda rok zakończenia konfliktu, którego dotyczyło poprzednie pytanie? I jedziem dalej z tym koksem.
Jak zwykle obrazkowo.
Zdjęcia powyżej obrazują pewną czynność wykonywaną w stoczni w końcowej fazie budowy statku.
Co to za czynność i po co jest ona wykonywana?
Pomiar wolnej burty na tzw. równej stępce.
Widać płyty balastowe do ustawiania traktora wzdluz i w poprzek na rowno , na drugiej burcie też są, gosciu modli sie przy poziomicy.
Balast udaje też chyba pełne obciązenie, paliwo, olej, woda pitna, amunicja.
A jak nie pomiar wolnej burty to pomiar zanurzenia na full.
Ale to tak se gdybam cerując kalesony bojowe z demobilu.
Ten gosciu z dechą i sznurkiem, mierzy odstęp miedzy hadwao, a pokładem, decha na linii pokładu, czyli wolną burte,moze sprawdzają czy sie zgadza z załozeniami z corela. :)