Zaloguj się Zarejestruj się
11-11-17 07:09
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
11-11-17 07:09
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Strzelam jokerem na półślepo zza węgła:

Wojciech Kilar
11-11-17 08:40
Na forum od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 7 989
11-11-17 08:40
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 7 989
Klub
WKLP - Poznańska Kartonowa Pyra
Modest Musorgski, nie ma innej opcji. I później jego Obrazki z wystawy.
Oficer pułku Prieobrażeńskiego z Petersburga.

--

Post zmieniony (11-11-17 08:41)
11-11-17 09:42
Na forum od 2015
Posty - 879
11-11-17 09:42
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Echhh - starzy wyjadacze... A myślałem, że zmiana tematyki na inną niż historyczno-wojskowa da jakiś asumpt do dłuższej dyskusji "kurtularnej" ;-) A tu nic - dwa wpisy i rozwiązanie ;-)
Z drugiej strony jednak świadczy to tylko o tym, że modelarze to ludzie o szerokich zainteresowaniach a przede wszystkim ludzie przyzwyczajeni do "kopania" w poszukiwaniu informacji... Coś w tym jest :-)

[www.youtube.com]

Miłego Świętowania i czekam na dalsze wyzwania.

Post zmieniony (11-11-17 09:45)
11-11-17 09:46
Na forum od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 7 989
11-11-17 09:46
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 7 989
Klub
WKLP - Poznańska Kartonowa Pyra
Ech, wersja oryginalna - fortepianowa - moim zdaniem lepsza... ;-)

Zagadka wieczorem.
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne
11-11-17 15:27
Na forum od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
11-11-17 15:27
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
A słyszałeś "Obrazki z wystawy" w wykonaniu EMERSON, LAKE & PALMER? Mam tę płytę. Dla mnie bomba!
11-11-17 15:35
Na forum od 2004
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
Posty - 2 962
Projekt 50 Lat MM
11-11-17 15:35
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
Posty - 2 962
Projekt 50 Lat MM
Klub
11-11-17 22:19
Na forum od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 7 989
11-11-17 22:19
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 7 989
Klub
WKLP - Poznańska Kartonowa Pyra
Przeróbek czasem posłucham; niemniej, w klasyce wolę oryginały.

Moje pytanie:
Porządna, klasyczna kostka do gry powinna mieć oczka ułożone według jednego z dwóch wzorów. Jaka jest wspólna cecha tych wzorów, a czym się różnią?
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne
11-11-17 23:05
Na forum od 2015
Posty - 879
11-11-17 23:05
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Za Wikipedią:

"Standardowe kości to sześciany o boku długości 1–2 cm, ze ściankami oznaczonymi kolejnymi cyframi od 1 do 6 lub symbolizującymi je oczkami. Tradycyjnie oznaczenia są tak rozłożone, aby dodane liczby z przeciwległych ścianek zawsze równały się 7. Zasadę tę stosuje się co najmniej od czasów antyku. Często spotyka się kości o lekko ściętych rogach, co ułatwia toczenie.

Tradycyjne rozłożenie oczek (suma z przeciwległych ścian równa 7) daje dwa możliwe typy kostek sześciennych: prawo- i lewoskrętne. Patrząc na wierzchołek, na którym stykają się ścianki oznaczone 1, 2 i 3 – rosnące wartości określają kierunek"

Czyli odpowiedzią będzie suma przeciwległych ścian (7) jako cecha wspólna oraz lewo- i prawoskrętność jako różnica...
12-11-17 07:57
Na forum od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 7 989
12-11-17 07:57
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 7 989
Klub
WKLP - Poznańska Kartonowa Pyra
Nic dodać, nic ująć. Lukee, zadajesz.
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne
12-11-17 15:54
Na forum od 2015
Posty - 879
12-11-17 15:54
Odp: Nieustający konkurs CXXX
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Środowy poranek 24 lipca 1935 roku w południowo-zachodniej Francji był duszny i upalny. Temperatura przed południem sięgała trzydziestu stopni Celsjusza a na niebie nie było żadnej chmurki. Długi peleton pokonywał w milczeniu równiny Pau De Bordeaux mijając kolejne kilometry dziewiątego Tour de France. Przed zawodnikami rozciągała się niewesoła perspektywa długiej i męczącej jazdy na rowerowym siodełku. Nagle ku ich zaskoczeniu przy drodze zobaczyli grupkę kibiców wesoło dopingujących i machających na kolarzy, dając znak by do nich podjechali. Ku zdumieniu sportowców na stole stały rzędy pokrytych parą butelek. W tak upalny dzień wszyscy jak jeden mąż zahipnotyzowani wpatrywali się w niecodzienne zjawisko. Oczywiście trzeba było ugasić dręczące pragnienie- a jakże!

Chwila dekoncentracji spowodowała jednak bardzo nieprzewidziany i przykry dla zmęczonych sportowców obrót wydarzeń. Otóż jeden z kolarzy, Francuz Julien Moineau zrezygnowawszy z pokusy zwilżenia warg ominął grupę schładzających się zawodników i wystrzelił do przodu. Dłuższa chwila minęła zanim reszta towarzystwa spostrzegła co się dzieje i w zamieszczaniu powstałym na skutek bezładnego wsiadania na swe pojazdy ruszyła w pościg. Niestety czasu straconego na upojnej nieuwadze nie dało się już odzyskać i zwycięzcą siedemnastego etapu Tour de France został wspomniany wyżej Francuz.

Proszę podać jakim napojem raczyli się zawodnicy. Dodatkowo proszę napisać dlaczego ów napój był chętniej spożywany przez kolarzy w trakcie wyścigu w tamtych czasach.
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty