1,2,3 raz dwa trzy.
W polskiej marynarce sporo jest leciwych jednostek. Proszę zatem podać nazwę okrętu, który spośród pozostających aktualnie w służbie dostąpił tego zaszczytu najdawniej. PS: Nie chodzi o muzeum..
Z tych większych to ORP "Flaming", trałowiec,
bandera podniesiona 11. października 1966.
Ale jest też pewna liczba małych pomocniczych, moze jestjaki starszy.
A stary jest ORP Kondor / jeśli chodzi o wiek , zbud w 1964
O Flaminga mi się rozchodziło. Zatem czyń swoją powinność.... zadawaj.
W czasie plebiscytów na Górnym Śląsku obie strony prowadziły również wojnę gazetową propagandową.
Jednym z jej przykładów było wydawanie gazet dla niezdecydowanych.
Polacy wydawali pewne pismo w języku niemieckim,
a Niemcy po polsku.
Proszę podać tytuły tych dwóch pism.
Nie chodzi mi o pisma satyryczne z tamtych czasów tzn. Kocynder, Pieron.
Polska - "Der Weisse Adler"
Niemiecka - "Kraj Górnośląski"
Panie Ryszardzie, polskie tak,
Niemieckie nie, tym razem bede słiżbowo upierdliwy,
nie to mam " mysli"
Chodzi o inne pismo.
Faktem jest, że niemieckie takie było a inne... no cóż Łaskawco, wybacz ale nie znam Twoich myśli.
Były jeszcze takie (proszę wybrać) :
"Poszkodowany Wojenny Górnośląski", „Der Bund — Związek”, „Dobra Rada dla Ludu Górno-śląskiego” , „Dzwon”, „Wola Ludu” „Głos Górnośląski”,„Poradnik Domowy”.
Panie Ryszardzie
W przeszłości zagadek zdarzało sie ,że odpowiedzi odpowiadaly kryteriom zagadki, ale autor chciał po mysļli.
Zreszta, w kwestyji odpowiedzi bylem zawsze poblazliwie dobroduszny, więc słusznie obdarzyłeš mnie tytułem Łaskawcy.
Pismo z zagadki ma tytul jednowyrazowy i oznacza ciężką rzecz.
O oooo właśnie jest
Dzwon
Bierz Pan talpn i nie zwlekaj abo sceduj
:)))))
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty