Do obecnego poszycia dna Błyskawicy podchodzę z pewną rezerwą. Nie sadzę aby podczas remontów zniszczone blachy poszycia
były roznitowywane a nowo wykonane na wzór starych nitowane na nowo. Marwoj nie ma takich mozliwości.
Najpewniej wykonywano spawane nakładki z napawkami imitującymi nity.
Jest całkiem prawdopodobne , że niektóre rejony dna zatraciły swój pierwotny wygląd.
,,Dwojaka jest natura Polaka"