Zaloguj się Zarejestruj się
10-03-06 22:36
[Relacja/Galeria] Transporter opancerzony M113A1
MichalR
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3
Posty - 660
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Witam.
Pora zacząć coś nowego. Ty razem będzie to amerykański transporter opancerzony M113A1 wydany przez ModelCard (WSMK).


Modelik ma już swoje lata i nie ma zbyt wiele detali ale bardzo mi się podoba. Oczywiście troszeczkę go wzbogacę - śruby, nity to już standard. Do tego troszkę poprawię kadłub (spróbuję odtworzyć spawy płyt), podokładam detale wyposażenia kadłuba i podwozia. Gąsienice oczywiście będą z pojedynczych ogniwek projektu QŃa. Dzięki wielkie. Model pomaluję i troszkę przybrudzę.
Prace są już troszkę zaawansowane. Bryła kadłuba jest już gotowa. Także koła nośne są już już gotowe w 80%.
Kadłub zrobiłem bez szkieletu. Poszycie pociąłem na poszczególne powierzchnie, podkleiłem na 1mm tekturkę i złożyłem w całość. Dodałem tylko kilka wzmocnień ale raczej dla zachowania kątów. W sumie dostałem bardzo sztywną bryłę.



Tarcze kół nośnych są już gotowe. Zostały do zrobienia piasty i do dodania śruby. Kilka ogniwek gąsienicy też jest gotowych.


Klapa silnika jest już na swoim miejscu. Prace są również zaawansowane nad falochronem i klapą tylnią.


C.d.n.


Post zmieniony (12-02-09 09:33)
13-03-06 08:27
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
QN
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
:)))))))
Może obejrzę całość z a dwa tygodnie.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
13-03-06 20:22
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
Chopin
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 105
W Rupieciarni - 1
QN mozna by te ogniwa gasek prosic na emila? Bo moje M113 zarasta juz kolejnymi warstwami naturalnej waloryzacji a owadow na kolach niet. : ) Sory ze tak prywate odwalam w czyjims watku ale, zatko teraz bywam w necie i chyba niema sensu zakladac kolejnego.
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.
Lakiernia czołgów Różowy Słonik. Lakierujemy czołgi na każdy dostępny kolor, o ile jest to różowy...
14-03-06 10:15
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
QN
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Podeślę Ci w przyszłym tygodniu. W tej chwili mam dostęp do bardzo kiepskiego łącza i nic nie chce przejść.
W razie czego w przyszłym tygodniu podeślij mi na priv maila z przypomnieniem.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
15-03-06 20:13
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
Chopin
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 105
W Rupieciarni - 1
Wielkie dzieki QN i MichalR. Juz doszlo. Jak tylko uporam sie ze Stuartem (troche to jeszcze niestey potrwa bo tak to juz jest jak samolociarz zasiada w pancerke : ) to trwa to "wieki" ) zabieram sie za dokonczenie M113.
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.
Lakiernia czołgów Różowy Słonik. Lakierujemy czołgi na każdy dostępny kolor, o ile jest to różowy...
15-03-06 20:17
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
Andrzej Px48
Na forum
Od 2005
Galerie - 5
Posty - 1 809
Projekt 50 Lat MM
Michał na QWAK-u oczywiście pokażesz to cudo?
Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.
15-03-06 22:54
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
MichalR
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3
Posty - 660
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Niestety choroba skutecznie spowolniła prace nad modelem. Mimo wszystko udało mi się praktycznie skończyć tylną płytę i tylni właz:





Powoli powstaje również zawieszenie:


Andrzej, kiedyś na pewno, ale jeszcze nie wiem czy pojawię się w tym tygodniu.


Post zmieniony (10-09-07 15:34)
17-05-06 22:21
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
MichalR
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3
Posty - 660
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Witam po dłuższej przerwie.
Pora odmrozić tą relację. Trochę kłopotów ze zdrowiem i parę wyjazdów skutecznie spowolniło prace ale nie zatrzymało.

Przez ostatnie dwa miesiące pracowałem nad podwoziem. Zrobiłem wahacze i koła nośne:


Zrobiłem również to co tygryski lubią najbardziej - wszystkie 132 ogniwka gąsienicy (wg projektu QN-ia):




Gotowe też mam koła napinające dla M113. Te zrobiłem od zera:



Rónież koła napędowe mam znacząco zaawansowane (też moje opracowanie):



I wszystkie koła obok siebie:


Po skończeniu kół napędowych zajmę się przymocowaniem kół do kadłuba. W przyszłym tygodniu mój M113 będzie już stał na własnych kołach.


Post zmieniony (10-09-07 15:39)
17-05-06 22:55
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
Jacenty
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Posty - 89
Stary powiem jedno RESPECT dla ciebie
>>>>>>>>Pozdrowienia dla maniaków kartonu<<<<<<<<

18-05-06 08:44
Re: [Relacja] Transporter opancerzony M113A1
QN
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Jak jest z pasowaniem ogniwek na kołach napędowych? Widzę, że wymagało to małych przeróbek. Zgadza się liczba zębów i średnica koła? Gąski robiłem na podstawie wymiarów oryginału i ciekaw jestem, jak pasują na kołach napędowych. To zawsze jest największe wyzwanie.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować