Zaloguj się Zarejestruj się
31-05-26 12:22
31-05-26 12:22
[G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
Zapraszam do galerii modelu samolotu SU-22 M4 wydawnictwa Answer / MS Model. Model przedstawia samolot z numerem bocznym 3817 z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Kamuflaż, który nosi pochodzi z końcowego okresu użytkowania tego jak i innych SU-22 w polskim lotnictwie. Charakterystyczny czarny dziób z oczami i kłami jak u dzikiej świni bardzo mi się podoba, dlatego zabrałem się za ten model zaraz po tym jak się ukazał. Zawsze chciałem mieć Su-22 na półce, ale żaden z do tej pory wydanych mnie nie przekonał- dopiero ten "pastowany kaban" mnie oczarował.


Budowa trwała długo i było dużo przerw, ale gdzieś na początku tego roku udało mi się go skończyć. To znaczy skończyły mi się elementy z wycinanki, ale na własne życzenie przeciągnęło się to jeszcze o parę miesięcy bo wymarzyło mi się podwiesić pod niego zasobniki strzeleckie SPPU-22. Zasobników tych nie było do tej pory w kartonie - narysował je wspaniale Cordel, a wydrukował je dla mnie Ceva, za co obu kolegom serdecznie dziękuję. Poniżej galerii modelu znajdziecie kilka dodatkowych zdjęć owych zasobników. Moją własną inwencją było otworzenie luku amunicyjnego i włożenie do środka taśm z amunicją (jako amunicji użyłem żywicy z Eduarda o niekoniecznie pasującej skali i kalibrze, ale za to pasujące do wylotu z lufy będącej strzykawką 0,9 mm).


Co do budowy samego modelu nie chce mi się wiele rozpisywać, projekt jest znany. Użyłem erraty, ponieważ segment kadłuba na wysokości kabiny pilota ma błędnie naniesiony kamuflaż. Tradycyjnie są różnice w kolorach, najbardziej rzuca się w oczy osłona kabiny, która ni cholery nie pasuje do reszty modelu. Jest za jasna w stosunku do ciemnych plam kamuflażu i ciemniejsza niż jasne plamy. Podrasowałem trochę elementy, które w prawdziwym samolocie są w kolorze metalu, a w modelu były jasnoszare - osłony termiczne na kadłubie i krawędzi natarcia skrzydeł (w okolicach działek), na chowanych częściach skrzydeł, dysza wylotowa. Pociągnąłem je delikatną mgiełką srebrnego z aerografu.

Zdjęcia z budowy zasobników strzeleckich:


Na końcu znajdziecie jeszcze zdjęcie z ministrem obrony narodowej będące nawiązaniem do słynnego już filmiku jak wita on F-35 w stylu Top Guna. Do kompletu zatem fotka z pożegnania SU-22 w tym samym stylu :)



PS. - Answer - wiecie, że jest jeszcze jeden taki cały czarny i dwumiejscowy, nie? Numer boczny 305, rzuciłbym się na niego jak dzik w żołędzie.

PS. - Renia, bardzo mi się podoba to, co zrobiłeś z forum do tej pory.
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.
31-05-26 12:51
31-05-26 12:51
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Oj piękne dzieło, piękne.

Jest co podziwiać.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
31-05-26 13:24
31-05-26 13:24
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 26
Posty - 3 391
W Rupieciarni - 28
Projekt 50 Lat MM
Witam,ślicznosci,pozdrawiam ceva.
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI , LANCISTI
31-05-26 13:40
31-05-26 13:40
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
Na forum
Od 2005
Relacje z galerią - 19
Galerie - 77
Posty - 1 327
Projekt 50 Lat MM
Klub
WAK - Wrocławska Anarchia Kartonowa
Bardzo fajny model i wspaniale wykonany - gratulacje.
Też planuję go wykonać, ale...
I buduję coś innego;)
Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
A6M5 Zero, A6M3 Zero, A6M2 Zero, MiG-21UM, HS-123, Su-27UBM, MiG-29MU.

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501
MARIUSZ
Moderator
31-05-26 14:00
31-05-26 14:00
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Bardzo ładnie, tradycyjnie. Gratulacje!
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
31-05-26 14:41
31-05-26 14:41
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
Na forum
Od 2003
Posty - 793
Fantastyczny, sam mam oba szare "w kolejce". Można te zasobniki kupić?
Seweryn
31-05-26 14:58
31-05-26 14:58
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
Posty - 235
Super ci to wyszło, czysto i precyzyjnie - gratuluję efektu końcowego.
Ta wersja też mi się podoba.
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: P.37B Łoś, Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I
Galerie: B-239 , Ju-88C6 , P-38G , M4A4SHERMAN , IS-2 , F-15J , SU-25M1 , SHERMAN FURY
31-05-26 19:43
31-05-26 19:43
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
Na forum
Od 2003
Posty - 793
Errata do druku czy z wydawnictwa?
Seweryn
31-05-26 20:03
31-05-26 20:03
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
Na forum
Od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
Gratuluję kolejnego fantastycznie wykonanego modelu!
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."
El Comandante
Administrator
31-05-26 20:19
31-05-26 20:19
Re: [G] Su-22 M4 Answer/MS Model Nr 52
El Comandante
Administrator

Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 6
Galerie - 13
Posty - 1 519
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
stachooo Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Zapraszam do galerii modelu samolotu SU-22 M4

Piękny model, jak zwykle zresztą.

> PS. - Renia, bardzo mi się podoba to, co zrobiłeś
> z forum do tej pory.

Bardzo się cieszę że się podoba :)
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować