Jak widać każdy ma swój ulubiony, wypróbowany system. Każdy jest dobry, nie każdy zdobędzie uznanie u innego użytkownika.
To nie malkontenctwo, tylko obrona własnego systemu.
Każdy pomysł jest dobry, zwłaszcza dla młodych adeptów szukających gotowych pomysłów.
Trzeba tylko taki pomysł sprawdzić, czy będzie "pasował" do oczekiwań.
A jeśli już o retuszu mowa, to ja dobieram kolor "na mokro" - czyli mieszając tempery dobranie odcienia oceniam jak materiał jest jeszcze mokry. Po wyschnięciu zazwyczaj materiał robi się nieco jaśniejszy, ale po pomalowaniu lakierem wraca do odcienia "mokrego".
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ
Mam profil na FB.