Zaloguj się Zarejestruj się
20-05-26 18:11
20-05-26 18:11
[T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od ???
Posty - 39
Witam. Pytanko natury technicznej. Dotyczy wykonania poręczy wszekkuej maści. Czy wklejacie wlasciwej długości druciki w naklute wcześniej otworki? A może dłuższe i docinanie.? Czy zaginacue od wewnątrz? Malowany czy malujecie potem? Dziękuję. Pozdrawiam
20-05-26 18:29
20-05-26 18:29
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
Posty - 334
Nie jestem mistrzem w klejeniu relingów bo chyba o to pytasz ale jeśli chodzi o mój warsztat to wklejam słupki w nawiercone otworki, potem docinam na wymiar z użyciem szablonu a na koniec doklejam z użyciem CA poprzeczki. Myślę że odezwą się i inni , którzy opowiedzą o swoich technikach.
Z Poważaniem
Koszałek
20-05-26 18:39
20-05-26 18:39
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
U mnie identycznie
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
20-05-26 20:03
20-05-26 20:03
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od ???
Posty - 39
Pytałem o poręcze a nie relingi
20-05-26 20:32
20-05-26 20:32
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Masz na mysli takie coś w kształcie litery U wklejane w 2 otwory?

Zawsze wyginam dłuższe druty i wklejam w otwory.
Malować sugeruję po wklejeniu (sam maluję w całości), choć widziałem też świetnie wykonane wklejane już pomalowane.

Nic nie zaginam od środka.

Jak wyginać druty w sposób powtarzalny już pokazywałem, ale za jakiś czas będę robił aktualizację Portera i wtedy pokażę jeszcze raz - na razie nie mam materiału zdjęciowego.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
20-05-26 20:36
20-05-26 20:36
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 325
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Poręcze robi się identycznie jak reling, wbija się słupki, odcina od szablonu, szablonem może być mały kartonik z otworkiem, co daje nam słupek wysokości o,2mm. Potem dokleja się samą poręcz. easy peasy.
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
21-05-26 21:57
21-05-26 21:57
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od 2026
Galerie - 1
Posty - 17
Chodzi o takie poręcze, jak na nadbudówce? U mnie zależy ile jest miejsc podparcia. Jak dużo, to wklejam druciki jako słupki, docinam do jednej długości i wklejam poręcz (tak samo, jak robię odrutowania kominów) . A jak mało, to wyginam i wklejam.
22-05-26 17:37
22-05-26 17:37
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od ???
Posty - 39
Tak. O poręcze. Na okretach sA poręcze, relingi czyli barierki, stopnie czyli np giete prety, drabiny itp. Mi chodzi o poręcze,. Rozne np na nadbudowkach, kominach itp. Jakim kl? ejem wklejacie w poszycia różne? Bcg, ca, wikol?
22-05-26 18:09
22-05-26 18:09
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od 2026
Galerie - 1
Posty - 17
Tuaj moja metoda na robienie tego wszystkiego. Ja wszelkie druty w tym do papieru zawsze na cyjanoakryl.
22-05-26 19:55
22-05-26 19:55
Re: [T] PORĘCZE OKRĘTÓW
Na forum
Od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 049
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
a można bez ryjbooka?
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II Mirage 2000D
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować