Zaloguj się Zarejestruj się
19-05-26 17:38
19-05-26 17:38
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Roboty sie toczą, zapylanie otoczenia zakończone.

Poszycie denne, 3 duże elementy z narysowanymi segmentami blach, zacząłem jednak przyklejać segment po segmencie.

Wycinam je pojedynczo, nie skalpelem przy linijce, ino obleśnie zardzewiałymi nożyczkami.

Co z tego wyjdzie, nie wiem, jak mie sie znudzi, to przykleje reszte w całości.

Kanty segmentów obmazuje ogryzkiem B 12.

AKtualizyjum za kilka dni, bo musze mieć czas na lepienie tych cegłopodobnych segmentów.

czy te segmenty odpowiadają rzeczywistości , czy autor je wyssał z palca, albo zrobił na podstawie jakiś planów, albo czy zrobił je na oko, bo pasy to lepiej jak klasycznie,

to mie to wicie rozumicie, mam głęboko w depozycie

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
19-05-26 22:26
19-05-26 22:26
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2011
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 129
Projekt 50 Lat MM
Witam i podglądam. Powodzenia
20-05-26 19:45
20-05-26 19:45
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 18
Posty - 528
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
ja też jestem
23-05-26 21:14
23-05-26 21:14
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Roboty sie toczą i cegłowanie w toku, jeszcze dziób sie ostał.

Kanty cegieł babram B12, a tenże babrze mi za pomocą moich paluchów wszystko wkoło.

Początkowo wycierałem ubabrane gumką, ale odpuściłem, bo głosy w głowie, zostaw dziadu, będziesz miał brudzing !

no to babram dalej.

aktualizyjum pojutrze

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
23-05-26 22:28
23-05-26 22:28
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 060
No i pięknie!
Brudzing I klasa. Trochę nie chce mi się wierzyć w podział blach, np. łączenia pionowe blach raczej nie robiono na wręgach, ale pomiędzy nimi, a i rozstaw wręg wydaje mi się za duży. Ale... . Skoro Ty masz to "w depozycie", a to przecież Twój model, to co mnie do tego ;-)
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
24-05-26 10:56
24-05-26 10:56
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Fajnie się to prezentuje, widać że tak całkiem "w depozycie" nie masz bo dokładnie jest to wszystko spasowane.
W budowie: Halny
24-05-26 15:07
24-05-26 15:07
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
Waldek
nie mieszajmy myślowo dwóch systemów walutowych - nie bąźmy Pewexami :D

Najczęściej wręgi w szkielecie naszych modeli są powtórzeniem wręgów teoretycznych, co nie ma nic współnego z wręgami konstrukcyjnymi w prawdziwym statku.
Najczęściej występujący odstęp to 600 mm, a podzielić przez 100 = ?
Także przyczep do łączenia blach oddalam :D
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
25-05-26 18:31
25-05-26 18:31
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Roboty sie toczą, cegłowanie poszycia dennego zakończone, aby zabezpieczyć ołówkowy syfobrudzing tzn. żeby sie nie rozmazywał w czasie dalszych manipulacji, pokryłem poszycie dwukrotnie szelakiem, bo mie sie lakier do paznokci skończył, a gdy przykleje burty, to jeszcze raz i będzie błysk, że łohoho.

Burty nie będą cegłowane, ino w całości, jest kolejna niepasowalność, elementy burt nie pasują do siebie , jest mały uskok, i tak zostawie.

aktualizyjum pojutrze

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
25-05-26 20:23
25-05-26 20:23
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
A może jednak trochę pocegłować te burty?.
Trochę pocienkować w poziomie pojedyncze paski, tak żeby nie pozbyć się kropek i pozbyć uskoków?

Będzie miód, może nawet z maliną?
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
27-05-26 19:31
27-05-26 19:31
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Roboty sie toczą, zaczyna nabierać kształtów, pokład z trzema największymi nadbudówkami przyklejony.

QN, podpowiedzi nie wykorzystam, bo sie mie już niechce cegieł wypalać, przyciełem trochę burty i prawie znikło.

Na rufowych elementach burt, których jeszcze nie przykleiłem, będzie potrzebne jednak na łączeniu większe matactwo.

Rufowe odcinki burt: przy przymiarce wychodzi mi, że są o 4 mm za krótkie, zniweluje ten brak tym, że obgryze pokład na rufie , nie ma tam żadnych elementów do zamontowania, więc obgryze.



Na samym dziobie burty na odcinku kilku centymetrów zostawiłem nie przyklejone, bo będe medytował, czy stewe dziobową zrobić osobno, czy tak jak jest w wycinance.



Miejsca łączeń dziobowego odcinka ze środkowym, po małym matactwie, lewa i prawa burta

Aktualizyjum za dwa dni, dnia trzeciego.

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować