Zaloguj się Zarejestruj się
11-05-26 21:18
11-05-26 21:18
[R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Roboty sie toczą.
Model bocznokołowego holownika, obecnie jako muzeum w Magdeburgu.

Nawet najdurniejszy gimbus może dzisiaj wszystko wyszukać u Gugły, więc nie będę od niej przepisywał i udawał, jaki to mądry jestem.

Model zaprojektował niestety nieżyjący już Pan Alvar Hansen z Warszawy, wieloletni główny projektant w wydawnictwie Schreiber.

Sklejony model prezentuje sie bardzo efektownie, elementy do sklejania są duże, skala 100 pozwala na dodatkowe ich zdetalizowanie.

Początkowo zamierzałem to zrobić, jednak skleje go w wersji takiej, jaka jest w zeszycie, ewentualne dodatki czy zmiany wyjdą w praniu.

Wszystkie arkusze zaimpregnowane z obu stron nierozcieńczonym klejem do drewna.

Aktulizyje będą codziennie, abo co drugi dzień, bo dosiadam mojej tekturowej szkapy i patataj patataj
Jutro dalsze roboty przy szkielecie.



brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
12-05-26 09:08
12-05-26 09:08
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
Model nietypowy jak na Niemców
nie 250
nie waterline
lubię
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
12-05-26 10:54
12-05-26 10:54
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Bardzo ciekawy wybór.
Czuj się obserwowany zza węgła.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
12-05-26 11:39
12-05-26 11:39
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 151
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Super oldtimer, ze tak powiem!
12-05-26 14:14
12-05-26 14:14
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 060
Cywil, pod parą, w setce, czego chcieć więcej?

Da się to gdzieś u nas kupić?
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-26 14:15.
12-05-26 14:34
12-05-26 14:34
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 049
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
u nas chyba nie
[www.schreiber-bogen.com]
jakieś przypadkowe numery tylko
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II Mirage 2000D
13-05-26 22:14
13-05-26 22:14
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Roboty sie toczą.

Znalazłem na jednym z niemieckich for czy forumów czy form, przerwaną relacje z budowy tego modelu (relacja z roku 2023)

Autor relacji pisze o kilku niepasowalnościach, dlatego zmieniam kolejność klejenia i robie po swojemu.

Poszycie dna i burty dopiero po przyklejeniu pokładu, a pokład do szkieletu dopiero jak poprzyklejam do niego większe nadbudówki, tzn. kotłownie i maszynownie.

W pokładzie, w miejscach na te nadbudówki,wyciełem duże prostokątne otwory do włożenia nogi modelarskiej pomocnej przy montażu tychże.

Sklejki, ząbki, będą odcinane,tylko te ewentualnie niezbędne zostawie.

Dla ewentualnego ominięcia perturbacji przy przyklejaniu poszycia dna na dziobie, wypełniłem troche balsą, jak pojawią sie turbulencje, to ciachu ciachu i poprzyklejam tymi narysowanymi segmentami.



tu przyklejona do pokładu nadbudówka nad maszynownią, a do niej świetlik, dwa w drodze .

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
15-05-26 21:02
15-05-26 21:02
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Roboty sie toczą, nadbudówka nad maszynownią, świetliki na niej, podstawa pod pomost, zejściówka do maszynowni, polery i jakaś winda, już przyklejone.

"jakaś winda" przypomniała mi stwierdzenie pewnego projektanta , kiedyś na pewnym forum, wyraził sie tak:

"na pokładzie były jakieś skrzynki" no i od tamtąd, nawet gdyby mi ktoś dawał jego modele za darmo, abo i dopłacał, to ---------.



Jedną z niepasowalności relacji z 2023 roku jest to tutaj,zamaluje na zielono i wygryzę, aby dziura pasowała.



Mostek kapitański i wszystko co na prawo od niego przystawione ino aby.



Aktualizyjum pojutrze.
brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-05-26 21:07.
17-05-26 20:42
17-05-26 20:42
Re: [R] Holownik bocznokołowy "Württemberg" Schreiber-Bogen , 1:100
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Roboty sie toczą przewlekle, po naradzie z głosami w głowie wypełniłem odpadkami balsy całą część podwodną i roboty przy poszyciu będą sie wlekły.

Jutro ide gdzieś na odludzie, żeby to wyślifować, a balsa pyli sie obrzydliwie.

Pojutrze aktualizyjum

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować