Zaloguj się Zarejestruj się
08-05-26 09:55
08-05-26 09:55
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2017
Relacje w toku - 1
Posty - 182
Nie ma tak kolorowo tył wyszedł za gruby i prawa strona burty tak samo będzie dużo szlifowania :)

08-05-26 10:03
08-05-26 10:03
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Czeaj... Ale że skarpeta jest za mała w stosunku do szkieletu? Dwa milimetry to dużo szlifowania... No chyba, że to tak po prostu odstaje...
08-05-26 10:40
08-05-26 10:40
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
to niekoniecznie 2mm.
Przy takim skosie burt zeszlifowanie nawet 0.5mm PO SZEROKOŚCI może zredukować już te 2mm na dole

Najpierw bym dopasował szerokość dna poprzez zeszlifowanie burt po skosie
a dopiero potem szlifował od dołu, jeżeli burta nadal nie dochodziła by do pokładu
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-05-26 10:43.
08-05-26 17:48
08-05-26 17:48
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Posty - 23
W tym tempie to skończysz model szybciej ode mnie :p

Zauważyłem, że pytałeś o szpachle jakiej ja użyłem przy moim modelu. Zwykła dwuskładnikowa uniwersalna, taka jak do robienia zaprawek przy samochodach ;)
Relacje w toku:

S-12 Szkwał

Z ukłonami, Suchy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-05-26 17:49.
08-05-26 18:14
08-05-26 18:14
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2017
Relacje w toku - 1
Posty - 182
szkelet zrobiłem z ksero pdf bo model sobie zeskanowałem do pdf i tu może jakiś błąd popełniłem, mam nawet plany z modelarza tej motorówki , ale zauważyłem ze chyba nie potrzebie zrobiłem pianką bo każde wypełnienie pogrubia szkelet tak jak u kolegi SuchyX19 jak zrobiłeś podposzycie to powiększył ci się szkelet ,można też spróbować tak, jak zrobiłem wydmuszkę podkleić brystolem i sam szkelet bez wypełniania wsadzić jak będzie pasować
08-05-26 20:22
08-05-26 20:22
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2017
Relacje w toku - 1
Posty - 182
Model uratowany ufff teraz wkleić pozostałości przodu burty i korekta tylnej wręgi ,pokłady i kadłub będzie gotowy przyłożone bez kleju



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 08-05-26 20:26.
13-05-26 09:45
13-05-26 09:45
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2017
Relacje w toku - 1
Posty - 182
19-05-26 20:48
19-05-26 20:48
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2017
Relacje w toku - 1
Posty - 182
Kadłub oklejony -przy tak małym modelu jest niepotrzebne wypełnianie szkeletu wtedy wszystko pasuje :)

19-05-26 22:05
19-05-26 22:05
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2017
Relacje w toku - 1
Posty - 182
05-06-26 21:32
05-06-26 21:32
Re: [R] Answer - Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Na forum
Od 2017
Relacje w toku - 1
Posty - 182
zrobiłem orginalny szkelet nadbóduwki i nie pasuje do kadłuba ,nawet skorupka nadbudówki nie pasuje do szkeletu nadbudówki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-06-26 21:34.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować