Zaloguj się Zarejestruj się
23-05-26 20:10
23-05-26 20:10
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2023
Relacje w toku - 1
Posty - 32
Nadbudówka główna została ukończona. Brakuje jeszcze anteny kołowej na dalmierzu głównym,trójnogiego masztu głównego i potrójnych działek kal 25 mm.
Maszt zostawię sobie chyba na zimę, bo narazie wziąłem się za drugą nadbudówkę . Jeszce nie mam pomysłu jak go zrobić,bo widzę z planów że do prostych nie należy.
W zimie będzie więcej czasu na rozmyślanie.















I jeszcze przymiarka na pokładzie głównym.



24-05-26 11:55
24-05-26 11:55
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Bardzo ładnie i czysto.
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU
24-05-26 15:14
24-05-26 15:14
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
czadzik !
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
24-05-26 20:47
24-05-26 20:47
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2023
Relacje w toku - 1
Posty - 32
Dzięki chłopaki,staram się .
25-05-26 06:25
25-05-26 06:25
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 1 370
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
Jak patrzę na zdjęcia Twojego modelu to mi się łezka w oku kręci.
Dobrze Ci idzie, oby tak dalej.
03-06-26 21:34
03-06-26 21:34
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2023
Relacje w toku - 1
Posty - 32
Witam wieczorową porą.
Teraz przyszedł czas na nadbudówkę rufową,spędziłem nad nią około trzech miesięcy.
Szkielet po sklejeniu musiałem mocno przyszlifować, nie mieścił się gdy zacząłem go oklejać kartonem.







Doszło stanowisko reflektora głównego i stanowiska artylerii przeciwlotniczej.Do nawiewników i wentylatorów wykorzystałem siatki które są dostępne w zestawie fototrawionym.
Było sporo gimnastyki ,ale wydaje mi się że efekt lepszy od płaskiego kartony który imitował kratki.













04-06-26 13:49
04-06-26 13:49
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
ta niższa część jest przyklejona czy tylko przystawiona? Bo ta szpara mnie niepokoi
No i nie wiem, czy zauważyłeś, że ci się retusz manął na osłonie plotki

Ale i tak twoja rela jest jak koncert kapeli
po kożdym wpisie(utworze) oklaski
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
04-06-26 21:07
04-06-26 21:07
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2023
Relacje w toku - 1
Posty - 32
Żółtodziób -niestety ta niższa część już została przyklejona. Miałem chyba wtedy słabszy dzień. Po oklejeniu szkieletu poszyciem,szybko przymierzyłem do dużej nadbudówki,wydawało sie ok. Ale po przyklejeniu jedna strona jest ok, z drugiej wyszła szczelina. Myślałem jeszcze że zanim przykleję nadbudówkę do pokładu wkleję tam cienki pasek w kolorze,zobaczymy. A z tym retuszem na osłonie to mnie zaskoczyłeś-wprawne oko wszystko wypatrzy.Sie poprawi.
Przynajmniej widzę żę ktoś relację ogląda he he.
05-06-26 20:14
05-06-26 20:14
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 060
Oczywiście, że ogląda. Taki ja np. ;-) Nie zawsze pisze, ale ogląda każdą aktualizację.
Nie bardzo lubię architekturę japońskich okrętów, ale akurat Oyodo mi się podoba. A nawet, gdyby tak nie było, to i tak podziwiałbym samo tylko wykonanie.
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
06-06-26 10:48
06-06-26 10:48
Re: [Relacja]Oyodo 1/200 z GPM
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Patrzę i śledzę.

Cieszy mnie każda relacja, w której można podziwiać kunszt autora.

Nieważne, czy w standardzie czy od podstaw.

Ciesz się klejeniem i pokazuj co tam udało Ci się zrobić.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować