Zaloguj się Zarejestruj się
13-02-26 10:10
13-02-26 10:10
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Jedynym wyjściem jest model w gablocie, zamkniętej na głucho, zaśrubowanej.
W budowie: Halny
16-02-26 22:13
16-02-26 22:13
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Czasu brakuje :) Jak chyba większości z Was...
ale sukcesywnie codziennie coś dokładam.
Dziś odbiegłem trochę od opracowania...
Na szczycie masztu dziobowego przewidziane było nałożenie małego rulonika ale już przecież zdjęcie z okładki pokazuje co tam powinno być.
Uznałem, że zrobię latarenki tu i na maszcie głównym :) No i takie wystrugałem.




No i nadbudówki właściwie gotowe.



Chyba czas przykleić coś do pokładu...
Pozdrawiam
Hubertus
17-02-26 18:56
17-02-26 18:56
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od ???
Posty - 3
Cześć!
Kibicuję budowie modelu okrętu w wersji „vintage”.
Bardzo ładnie wychodzi.
Zwróć tylko uwagę na kształt skrzydełek przed ich przyklejeniem. W tym modelu są za szybko ścięte w stosunku do oryginału tj. powinny iść równolegle do frontu nadbudówki aż do krawędzi nadbudówki i dopiero potem się zagiąć w kierunku rufy. Na etapie na którym jesteś można to jeszcze łatwo poprawić.
Powodzenia
Pozdrawiam
Piotr
17-02-26 19:01
17-02-26 19:01
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 2 326
W Rupieciarni - 2
Super czysta robota. Też kibicuję.
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/
18-02-26 09:45
18-02-26 09:45
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Pitersan Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Cześć!
> Kibicuję budowie modelu okrętu w wersji
> „vintage”.
> Bardzo ładnie wychodzi.
> Zwróć tylko uwagę na kształt skrzydełek przed ich
> przyklejeniem. W tym modelu są za szybko ścięte w
> stosunku do oryginału tj. powinny iść równolegle
> do frontu nadbudówki aż do krawędzi nadbudówki i
> dopiero potem się zagiąć w kierunku rufy. Na
> etapie na którym jesteś można to jeszcze łatwo
> poprawić.
> Powodzenia
> Pozdrawiam
> Piotr


No Piotrze zmiażdżyłeś mnie dogłębnie…
Po pierwsze…, bo przez 30 lat studiowałem to opracowanie i tego nie wychwyciłem. Czyżbyś popełnił ten model?? Przyznaj się lepiej? :)
Po drugie, że dopiero teraz to zgłosiłeś - a zabrnąłem już dalej niż relacja i muszę tak zostawić.
Nie mniej jednak dziękuje i jakbyś jeszcze miał takie spostrzeżenia w tym opracowaniu to dawaj:)
Bardzo mnie ciekawi w jakich okolicznościach to wychwyciłeś… :)
18-02-26 20:33
18-02-26 20:33
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od ???
Posty - 3
Bardzo rzadko tu zaglądam i akurat trafiłem na Twój wątek teraz i zupełnie przez przypadek :)
Buduję Pioruna z Orlika na Kartonworku.
Pozdrawiam
Piotr
18-02-26 21:50
18-02-26 21:50
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
no proszę...
umknęła mi Twoja relacja a trwa już prawie rok - robi wrażenie...
Mój Orkan jest mocno uproszczony w stosunku do tego z Orlika i na pewno mniej dopasowany :)
Ale mój jest VINTAGE !!! :)
Pozdrawiam
Hubertus
21-02-26 11:28
21-02-26 11:28
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Coś co tygryski lubią najbardziej - układanie klocków na pokładzie.
Zacząłem od dziobu. Ależ to przyjemne :)







W zasadzie wszystkie papierowe części opracowania już są wykonane.
Zostaje drutologia.... Nie czuję się ekspertem w tej materii.
Nie lutuje na tyle dobrze, żeby łączyć druciki cyną ale przy tej grubości drutów 0,3-0,4mm CA wystarczy.
Zobaczymy jak to wyjdzie...
Powoli zaczynam się przekonywać do impregnacji arkuszy... chyba wtedy rzadki CA mniej wsiąkałby i zostawiał mniejsze ślady przy mocowaniu relingów do pokładu.
21-02-26 11:52
21-02-26 11:52
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 049
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
super sprawa!
objawiłeś się jak dinozaur ;-) model kartonowy, wygląda jak model kartonowy a nie jak odlew celulozowy, nareszcie!
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II Mirage 2000D
22-02-26 01:10
22-02-26 01:10
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Ciekawostka na dobranoc ...kilka fotek Orkana/Pioruna jeszcze przed modernizacją









A dla tych co jeszcze nie widzieli - proponuję spacerek po nowym Orkanie :)

Pozdrawiam
Hubertus
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować