Zaloguj się Zarejestruj się
10-02-26 13:57
10-02-26 13:57
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
Co do liczby sterów i śrub - nie ma takiej reguły.
Inacze pancerniki i lotniskowce musiały by mieć 4 stery .... A 2-smark trzy :D
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
11-02-26 05:40
11-02-26 05:40
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Karas Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mimo że te powierzchnie, suma sumarum, są ładnie
> wyprowadzone, to IMO można było się pokusić o
> wykonanie podposzycia przynajmniej w rejonie
> dziobu i burtę zrobić z 1 kawałka. Karton mimo
> wszystko jest plastyczny i da się go lekko
> powyciągać/ponaciągać.

Karas
próbowałem - bo widziałem, że w nowym opracowaniu z Orlika tak to zrobiono, ale okazuje się, że w nowym krzywizny są trochę mniejsze...
W tym starym Halińskim nawet plastyczność papieru nie pozwoliła dociągnąć przedniej części burty do pokładu "bez zmarszczek".
Poza tym miałbym dylemat, że odbiegam od oryginału opracowania :)
Mam jakiś taki szacunek do autora - pewnie też próbował zrobić z jednego ale "nie pykło" :)
11-02-26 05:53
11-02-26 05:53
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
aragorn001 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ale odlot, zasiadam i podpatruję, dzięki za porady
> w gimpie, też go używam. A jak będziesz drukować
> na czarnym kartonie?


aragorn001,
Na początku myślałem, że jak wydrukuję np. kolorem żółtym na czarnej barwionce to coś będzie widać :)
Nic bardziej mylnego - żółty wyjdzie ale w połączeniu z białą kartką - to tak na przyszłość jakby ktoś chciał próbować :)
W opracowaniu na szczęście nie było za dużo czarnych części



Drukowałem je na białej kartce, wycinałem z zapasem, przyklejałem taśmą tamiya do czarnej barwionki i wycinałem nożykiem.
Z resztą wszystkie burty i tak przymierzałem po wydrukowaniu na białej kartce i po korektach przenosiłem na barwionkę.
11-02-26 06:11
11-02-26 06:11
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Żółtodziób Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Co do liczby sterów i śrub - nie ma takiej
> reguły.
> Inacze pancerniki i lotniskowce musiały by mieć 4
> stery .... A 2-smark trzy :D

Zgadzam się z przedmówcą :D
Zerknąłem z ciekawości do nowego opracowania z Orlika i okazuje się, że wg stanu na rok 2018 ORKAN ma trzy stery :)



Była chyba gruba modernizacja :)
11-02-26 06:44
11-02-26 06:44
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Mała wrzutka.
mój patent by zamocować nadbudówkę na pokładzie – sama ma się dociskać :)

11-02-26 09:48
11-02-26 09:48
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 060
Twórczy recykling patyczków do lodów - niezłe!
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
11-02-26 10:04
11-02-26 10:04
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Waldek K Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Twórczy recykling patyczków do lodów - niezłe!

Kto z Was nie zbiera patyczków, drucików, spinaczy biurowych niech pierwszy rzuci kamieniem :)
12-02-26 08:26
12-02-26 08:26
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
... takie tam
grzebanie przy nadbudówkach ciąg dalszy :)

12-02-26 14:43
12-02-26 14:43
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
Cytat
hubertus napisał
Kto z Was nie zbiera patyczków, drucików, spinaczy biurowych niech pierwszy rzuci kamieniem :)

Powiem szczerze, że dzisiaj taki wybór różnych "drzewek",
że właśnie przestałem zbierać i wywalam, bo to najbardzie podły materiał.
A jak już jest potrzebne , w wystarczy iść po loda "do Jasia" albo kupić większą ilość
patyczków za grosze... to gdzie mam celować tym kamieniem ? :D



Co prawda druciki jeszcze zbieram, ale ćśśśśś, nie psuj zabawy hehe
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
13-02-26 07:56
13-02-26 07:56
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Apropos drucików :)
30 lat temu na RODNEYU, INDIANAPOLIS, VANGUARDZIE, DIDO i kilku innych okrętach nie miałem wątpliwości jak robić relingi. Szpilka, nitka i jedziemy...:)
Teraz to już większa rozkmina.
Szablony, rodzaje materiałów, średnice, malowanie, testowe wykonanie fragmentu...



Mam tylko nadzieję, że okręt już nie skończy jak większość tych sprzed 30 lat.
Gdy do domu przychodzili goście z dziećmi to każdego kusiło sprawdzić... czy ta śruba się kręci, armata obraca.
No i okazywało się, że ... się nie kręciła :)
A samoloty nie latały :)
Pozdrawiam
Hubertus
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować