Zaloguj się Zarejestruj się
09-02-26 09:18
09-02-26 09:18
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2010
Galerie - 41
Posty - 656
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
Witam, tak na szybko parę fot. Okręt jest malowany w całości
09-02-26 10:15
09-02-26 10:15
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Ale czad!! Malowanie zabezpieczyło go - nie widać upływu czasu.
Musiałeś mieć sporo materiałów o projekcie 151 bo nieźle go wzbogaciłeś :) i maszt z drutologii - szacun!!.
Z wyrzutniami super się prezentuje.
Ja planuję go zrobić zgodnie z opracowaniem czyli stan zanim jeszcze dostał wyrzutnie (chociaż żaden z niego okręt rakietowy :)) a z wyrzutniami będzie ten z Orlika.
Dzięki za foty.
09-02-26 12:18
09-02-26 12:18
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Hubertus, bardzo dziękuje. Jak byś mógł mi jeszcze pokazać jak zrobić to lustrzane odbicie to było by super.
Właśnie poszycie denne chciałem spróbować zrobić z barwionego kartonu i dzięki temu uniknę odrysowywania od oryginału co powinno zaowocować większą precyzją.
W budowie: Halny
09-02-26 12:41
09-02-26 12:41
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Metodę wykonania poszycia dolnego zaczerpnąłem od Michała z Kartonowego-Hobby.
Jego blog i relacja z budowy VV na youtube sporo wniosła do mojego warsztatu. Pozdrawiam !!! i polecam!

Tymczasem na tapetę "wlazły" burty:

Przymiarki burt wydrukowanych na papierze ksero - tak by zweryfikować poprawność zanim potnę barwionkę.



Po drobnych korektach musiałem je poskładać z kolorów: szary, czarny, trochę zielonego i „wodnica” w białym kolorze - kleiłem BCG na styk. Tak to wyszło:



Burty mają lekkie załamanie poziome – aby je zachować wkleiłem na BCG grubszą nić.
Niestety wręgi nie przewidywały tego zagięcia a w opracowaniu na burcie była tylko czarna linia - więc tak sobie poradziłem :)





No i udało się domknąć kadłub – to był ten moment – gdzie wiedziałem, że zakończenie mojego projektu już nie jest zagrożone :)
Pozdrawiam
Hubertus
09-02-26 12:49
09-02-26 12:49
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Piterski Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Hubertus, bardzo dziękuje. Jak byś mógł mi jeszcze
> pokazać jak zrobić to lustrzane odbicie to było by
> super.
> Właśnie poszycie denne chciałem spróbować zrobić z
> barwionego kartonu i dzięki temu uniknę
> odrysowywania od oryginału co powinno zaowocować
> większą precyzją.

Instrukcja zaktualizowana. Powodzenia :)
09-02-26 13:16
09-02-26 13:16
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Świetnie Ci to wychodzi, a patent z nitką do zapamiętania no i dziękuje za instruktaż do Gimp. W weekend się nim pobawię.
W budowie: Halny
09-02-26 15:06
09-02-26 15:06
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2026
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 54
Można więc przejść do wyposażenia okrętu poniżej linii pokładu.



Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że powinny być 3 stery – skoro są 3 śruby :)
Ale cóż – trzymamy się opracowania…

I….. voilà!!!!
Kadłub na gotowo :) Zwieńczeniem pracy było zawieszenie kotwicy!!



I właściwie dogoniłem w relacji budowę modelu.
Aktualnie bawię się nadbudówkami – tu już nie będzie tak szybko jak do tej pory.
W dwa dni streściłem pracę z 9-ciu miesięcy.
W większości nadbudówki są już gotowe więc niebawem model zacznie przypominać sylwetką prawdziwy okręt :)
Pozdrawiam
Hubertus
09-02-26 15:45
09-02-26 15:45
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 145
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Ładne wykonanie kadłuba.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 09-02-26 15:48.
10-02-26 10:49
10-02-26 10:49
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Ale odlot, zasiadam i podpatruję, dzięki za porady w gimpie, też go używam. A jak będziesz drukować na czarnym kartonie?
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie
10-02-26 11:06
10-02-26 11:06
Re: [R] Okręt Rakietowo-Artyleryjski ORP ORKAN 1:100 AH 2/1995
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 325
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Mimo że te powierzchnie, suma sumarum, są ładnie wyprowadzone, to IMO można było się pokusić o wykonanie podposzycia przynajmniej w rejonie dziobu i burtę zrobić z 1 kawałka. Karton mimo wszystko jest plastyczny i da się go lekko powyciągać/ponaciągać.
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować