Zaloguj się Zarejestruj się
26-05-26 21:38
26-05-26 21:38
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2015
Relacje w toku - 1
Posty - 447
Nowości z WAKu:
- TS-11 Iskra - opracowanie znane już, tym razem wersja srebrna z Dęblina
- Lim-2 - wznowienie, wersja srebrna (Skalskiego)
26-05-26 21:40
26-05-26 21:40
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2017
Posty - 732
Okładeczki do zapowiedzi Brodatego Geodety:

26-05-26 21:45
26-05-26 21:45
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2017
Posty - 732
I "nowości" (wydane wcześniej w wydawnictwie Wektor) z WAK dla nieco młodszych - Zamek Królowej Śniegu i Wieża Księżniczki:





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-05-26 21:48.
28-05-26 23:04
28-05-26 23:04
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
Piekło zamarzło, na stronie Neptunii ukazał się news o przygotowaniu ORP Orkan do wydania wraz z cenami za model i dodatki. Jest też okładka więc "Historia dzieje się na naszych oczach" :)
29-05-26 04:44
29-05-26 04:44
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2009
Posty - 829
wieslaw_ Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Piekło zamarzło, na stronie Neptunii ukazał się
> news o przygotowaniu ORP Orkan do wydania wraz z
> cenami za model i dodatki. Jest też okładka więc
> "Historia dzieje się na naszych oczach" :)

Rysunków archiwalnych dotyczących bezpośrednio Orkana
zachowało się 50 kilka w tym poszycie kadłuba wraz z pokładami,
Plan generalny prawej burty i pokładów,
plany wentylacji, podpory wałów z dosztywnieniami, otwory w kadłubie.
Jeżeli opracowano model na podstawie dokumentacji
źródłowej to bez wątpienia będzie to najlepiej wydany model Orkana.
,,Dwojaka jest natura Polaka"
29-05-26 09:02
29-05-26 09:02
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
orkan Napisał(a):

"Rysunków archiwalnych dotyczących bezpośrednio Orkana zachowało się 50 kilka w tym poszycie kadłuba wraz z pokładami, Plan generalny prawej burty i pokładów, plany wentylacji, podpory wałów z dosztywnieniami, otwory w kadłubie. Jeżeli opracowano model na podstawie dokumentacji źródłowej to bez wątpienia będzie to najlepiej wydany model Orkana."

Znając jakość wydanych modeli z Neptunii i podejście do tematu Pana Adriana Kacza, nie mam żadnych wątpliwości co do jakości tego opracowania.
29-05-26 17:00
29-05-26 17:00
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415


Aby dopełnić formalności, załączam okładkę ze strony Neptunii
30-05-26 00:16
30-05-26 00:16
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2017
Posty - 732
Już niedługo od Seahorse:

Maltańska Speronara





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-05-26 00:17.
30-05-26 11:16
30-05-26 11:16
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2017
Posty - 732
Na konkursie w Kruszwicy objawił się na stanowisku Answera USS Indianapolis. Chodzą plotki że może być to poprawka wydania które pokazało się ongiś w Modeliku
30-05-26 16:38
30-05-26 16:38
Re: [N] Nowości i zapowiedzi 2026 - wątek informacyjny
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 3
Posty - 166
Fajny temat jeśli wszystko będzie ok.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować