Zaloguj się Zarejestruj się
13-12-25 19:06
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
13-12-25 19:06
[G] Stuart m3a1 WAK
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Cześć,
Mała galeria Stuarta z WAKu. Model sklejał się całkiem dobrze chociaż od sklejenia pierwszego wózka jezdnego do skończenia minęło jakieś 6 lat. Czyli moje
normalne tempo. Właściwie wszystko pasowało, tylko oklejka maski działa była sporo za długa i musiałem docinać. Najsłabiej wyszło podwozie, bo nie trzyma geometrii.
Widać to po nienaturalnie ugiętych kołach napinających. Gąsienice laserowe z GPM. Mocno uproszczone ale nie znalazłem w sobie dosyć samozaparcia, żeby dziergać
te z wycinanki. Cała moja energia poszła w nitowanie. Nity są wytłaczane z polistyrenu i chyba wyszły trochę za duże ale mogę z tym jakoś żyć :-)
Część zdjęć zrobiłem przy świetle dziennym i kolor wyszedł nienaturalnie jasny. Bliższy oryginalnemu z wycinanki jest ten na zdjęciach robionych
w sztucznym świetle.
Zapraszam do oglądania.

; ; ; ;

; ; ; ;

Pozdrawiam

Tomek
StuGu Moderator
14-12-25 10:33
Na forum od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 898
14-12-25 10:33
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
StuGu
Moderator

Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 898
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Cześć Tomek:-)

Cieszę się, że nadal jesteś aktywny modelarsko:-)
Model wyszedł całkiem nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę jego nie najprostszą do wykonania konstrukcję.
Widać nieco mankamentów i czasami brak konsekwencji (no bo nity w jednym miejscu są , a gdzie indziej ich nie ma), ale całość jak najbardziej na plus:-)
Sześć lat to niezły czas, najważniejsze, że konsekwentnie dobrnąłeś do końca budowy:-)
Podoba mi się retusz tych nitów - niezłe dobrana barwa do wycinanki i to przy różnym oświetleniu:-)

Gratuluję ukończenia modelu i... wpadnij czasem na GEKO - najbliższe 19 grudnia:-)
StuGu
14-12-25 10:54
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
14-12-25 10:54
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Skoro mam coś do pokazania, to wpadnę.
A niektóre nity sobie odpuściłem, bo tyle już się nawdychałem zapachu spalonego plastiku,
że w końcu postanowiłem wziąć pod uwagę własne zdrowie.

Tomek
StuGu Moderator
14-12-25 11:03
Na forum od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 898
14-12-25 11:03
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
StuGu
Moderator

Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 898
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Zdrowie najważniejsze:-)
To widzimy się w najbliższy piątek - od 18:00.
Te same dziady co zazwyczaj, więc nie będzie trzeba Cię przedstawiać:P
Coś masz teraz na warsztacie?:P
StuGu
14-12-25 11:58
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
14-12-25 11:58
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Niezmiennie rozgrzebana Savoia SM79. Ale teraz mam zamiar skleić coś plastikowego.
14-12-25 14:52
Na forum od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 251
14-12-25 14:52
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 251
Już za sam rzadki temat big plus
a i poklejony bardzo przyzwoicie
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
14-12-25 17:02
Na forum od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
14-12-25 17:02
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
Model bardzo ładny, nity są super, a że niektórych brakuje, to tego zupełnie nie widać.
Ja po 6 latach budowy mojego modelu jestem dopiero w połowie. Uprzedzam uwagę, model, to model. Duży, czy mały, liczy się sztuka
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
14-12-25 17:08
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
14-12-25 17:08
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Całkiem ładny. Tylko lufa tak trochę nie tego... Już lepiej byłoby ją zrobić prostą, Ona się rozszerzała, a nie było uskoku.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
14-12-25 17:45
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
14-12-25 17:45
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
No to zonk z tą lufą. Ale tak było w wycinance. Nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić.
Czyli zasada: zanim przykleisz trzy razy przymierz, następnie wywal do kosza i zrób od podstaw samemu
obowiązuje.

Tomek
14-12-25 18:48
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
14-12-25 18:48
Re: [G] Stuart m3a1 WAK
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Oj przepraszam - JA dałem ciała.

Lufa MA uskok.

Nie wiem, co mi się przywidziało...

Przecież sam podobnego skleiłem.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować