Zaloguj się Zarejestruj się
11-05-26 13:11
11-05-26 13:11
Re: [R] Transporter opancerzony MT-LB (Orlik 1:25)
Na forum
Od 2020
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
Posty - 65
potwierdzam za Piterski, wzór precyzji z Sèvres
Zaś czystość, dokładność i jakość prosto z CERN.
Tomek
11-05-26 14:39
11-05-26 14:39
Re: [R] Transporter opancerzony MT-LB (Orlik 1:25)
Na forum
Od 2016
Relacje z galerią - 1
Posty - 374
Przy listkach też jakoś fazujesz krawędzie?
11-05-26 15:55
11-05-26 15:55
Re: [R] Transporter opancerzony MT-LB (Orlik 1:25)
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Posty - 102
Piterski, Tomek G dziękuję :)

GTiStyle tnę od razu listki pod kątem, w tym wypadku nie bawię się w szlifowanie krawędzi.
18-05-26 09:55
18-05-26 09:55
Re: [R] Transporter opancerzony MT-LB (Orlik 1:25)
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Cieszę się niezmiernie, że mogłem zobaczyć Mistrza osobiście i nawet grabę uścisnąć. A następnym razem to jeszcze na pingla wyciągnę ;-)
No i pomacanie tego modelu było nie lada wyróżnieniem :-). Na żywo wygląda jeszcze lepiej!
Pracuj, pracuj i do następnego :-)

A odnośnie szlifowania krawędzi listków - jest to o tyle trudne, że dochodząc do połączenia linii sąsiadujących listków nie można za bardzo szlifować ze względu na skąpość miejsca. Może dojść do nierówności, które później uniemożliwią poprawne złożenie. Też się kiedyś z tym męczyłem i pozostałem przy cięciu pod kątem.
18-05-26 19:31
18-05-26 19:31
Re: [R] Transporter opancerzony MT-LB (Orlik 1:25)
Na forum
Od 2016
Relacje z galerią - 1
Posty - 374
Dzięki. Potrenuje.
19-05-26 09:20
19-05-26 09:20
Re: [R] Transporter opancerzony MT-LB (Orlik 1:25)
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Posty - 102
Lukee z tym mistrzem to zdecydowanie przesada :) Z pinglem pamiętaj - nie potrafię przegrywać :D

____________

Szybki wpis, tak aby zacząć etap budowy V8, dokładniej silnika JAMZ 238. Blok silnika:





Kolejny element:






I w całość:




I przymiarka czy na tym etapie wszystko pasi. Pasi ;-)



Następnie koło zamachowe, którgo kształt jest dosyć fikuśny ;-)






Ostatnia przymiarka — bez niespodzianek



Do następnego ;-)
19-05-26 09:28
19-05-26 09:28
Re: [R] Transporter opancerzony MT-LB (Orlik 1:25)
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
Ja - kiedy patrzę na tak pięknie wykonane elementy przeznaczone do schowania pod pancerzem :D

pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-05-26 09:28.
25-05-26 12:54
25-05-26 12:54
Re: [R] Transporter opancerzony MT-LB (Orlik 1:25)
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Posty - 102
Kolejna szybka aktualizacja czyli przegląd warsztatu ;-)
Wpadają kolejne elementy na przednią część silnika:









I koło pasowe wału:




Wklejone wszystko. W tych elementach darowałem sobie fazowanie krawędzi. Silnik widoczny będzie jedynie od góry, stąd lepszym rozwiązaniem było trzymanie się wymiarów i instrukcji :D
Wpadła również pompa wody:




I kolejne kółko, tym razem napinające:




Tyle na dzis. Strzałeczka ;-)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować