Zaloguj się Zarejestruj się
25-08-25 15:44
[G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
Piotr D.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Czołgiem!
Świeżo ukończony Hanomag-Schlepper R40 z niemieckiego wydawnictwa Schreiber Bogen, skala 1:24.
Model dość prosty, reprezentujący jeszcze poprzednią epokę projektowania modeli kartonowych, poziomem zbliżony do starych małych modelarzy, chociaż zaprojektowany "po niemiecku", bez żadnych części podklejanych tekturą. Kreślony ręcznie grubą kreską, prosty, niemal blokowy. Generalnie dobrze spasowany, jedynie niektóre pola do przyklejenia części są nieco za duże i wystają spod tychże. Najbardziej irytujące i rzutujące na efekt końcowy są grube przerywane linie oznaczające miejsca w których daną część należy zgiąć.
Model nieco zwaloryzowałem. Dorobiłem kilka części z czerwonego brystolu, dodałem kilka drucików i przewodów na podstawie zdjęć, choć w tej kwestii nie przesadzałem, bo jak wspominałem model jest bardzo mocno uproszczony i byłby dość słabą podstawą do zrobienia modelu w pełni waloryzowanego.
Najmocniej ingerowałem w koła przednie, bo o ile na tylnych był przewidziany bieżnik, to przednie były kompletnie łyse. Ostatecznie przednie koła składają się z większej ilości elementów niż reszta modelu. Na półce wygląda całkiem przyjemnie. Zapraszam do oglądania.


















Post zmieniony (25-08-25 15:44)
pozdrawiam
Piotr

25-08-25 15:51
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
97
Na forum
Od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 050
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
niesamowicie dobrany - jak zwykle - kolor retuszu
gratki!
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II Mirage 2000D
25-08-25 17:48
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
Piterski
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Świetnie dobrany retusz, ale i też wykonanie tych wszystkich papierowych rurek jest perfekcyjne, mi się to tak nie udaje.
A opony to już wisienka na torcie. Taki prosty modeli a wykonany z pietyzmem.

Post zmieniony (25-08-25 17:49)
W budowie: Halny
25-08-25 18:35
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
Żółtodziób
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 247
Fajny
taki strażacki 😁
do blokowego to mu daleko
Czyste klejenie zawsze w cenie !
I wężykiem, wężykiem...hehe
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
25-08-25 19:36
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
szad
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 18
Posty - 528
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Fajny model wykonany starannie , z dużym pietyzmem
25-08-25 22:00
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
Borowy
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
25-08-25 22:45
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
Karas
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Tak się zastanawiam, czy opownki też nie powinny pozostać takie surowo kartonowe. Dopełniłoby to stylistykę całego modelu. Tak czy inaczej kolejny bardzo udany projekcik. Cicha woda: ]
pozdr i do kolejnego: ]
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
27-08-25 02:27
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
ABC
Na forum
Od 2013
Posty - 1 616
W Rupieciarni - 23
Generalnie bomba jak na schreiberowski pojazd. Ale mi osobiście psują odbiór że tak powiem łysawe tylne opony. Traktor ma wysoką rzeźbę opon głównych.
27-08-25 08:24
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
97
Na forum
Od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 050
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
oj tam, czepiasz się ABC, palił gumę pod TESCO 😁
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II Mirage 2000D
27-08-25 09:33
Odp: [G] Hanomag-Schlepper R40 - Schreiber Bogen 1:24
Piotr D.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Dzięki panowie, cieszę się, że się podoba.
Co do opon, tylne też budzą moje niepełne zadowolenie ;-) Początkowo wszystko miało być w standardzie i z takim zamysłem je zaczynałem. Potem zdecydowałem się na malowanie i z efektu nie jestem do końca zadowolony, ale nie chciało mi się robić drugiego kompletu od podstaw i zostawiłem tak jak jest.
pozdrawiam
Piotr

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować