Zaloguj się Zarejestruj się
05-08-25 14:37
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
05-08-25 14:37
[G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Hello

Dziś kilka zdjęć popełnionego skrytoklejczo modelu.
Solidny projekt Łukasza Fuczka, kapitalny kamuflaż.
Budowa była przyjemnością nawet z moimi wpadkami i poprawkami. Zmieniłem koncepcję budowy kadłuba (usunąłem dużą część "okrętowej" wzdłużnicy) i wlotów powietrza ( skleiłem je "na styk"-bez frontowego elementu nr 52a).
Hawker Hunter to zgrabny samolot a w WAKowskim wydaniu wygląda świetnie.

Polecam i pozdrawiam! ;)







Post zmieniony (05-08-25 15:13)
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
05-08-25 16:07
Na forum od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
05-08-25 16:07
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Ciekawy temat, jak i sam samolot, historia też niezwykła, jak RAF stracił w ciągu 8 minut 6 Hunterów we mgle w 1956 roku.
Wykonanie bardzo mi się podoba! Gratulacje!

Post zmieniony (05-08-25 16:07)
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie
05-08-25 22:08
Na forum od 2015
Posty - 879
05-08-25 22:08
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Oszklenie rewelacyjne! Tylko zdecyduj się w jakim świetle robisz zdjęcia bo albo żarówka albo światło dzienne... ;-)

Nie podoba mi się ten samolot ale w Twoim wykonaniu model wygląda bardzo ładnie :-)
06-08-25 07:12
Na forum od 2022
Galerie - 3
Posty - 86
06-08-25 07:12
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2022
Galerie - 3
Posty - 86
Super wykonanie! Gratulacje!
06-08-25 11:25
Na forum od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 068
Projekt 50 Lat MM
06-08-25 11:25
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 068
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
piotter sam wykonałeś te oszklenie czy to kupny gotowiec. Wygląda rewelacyjnie.

aragorn001 co to za historia z tymi samolotami?
W budowie: Halny
06-08-25 11:45
Na forum od 2014
Galerie - 3
Posty - 43
06-08-25 11:45
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2014
Galerie - 3
Posty - 43
Jak podaje Wikipedia:
Wśród 37 samolotów wersji F.1 i 5 wersji F.2, które uległy wypadkom, właśnie brak paliwa był przyczyną największej liczby tego rodzaju zdarzeń. Jednego tylko dnia 8 lutego 1956 roku rozbiło się sześć z ośmiu samolotów Hunter F.1 odbywających loty – ze względu na złą pogodę samoloty zostały skierowane na inne lotnisko, ale z powodu braku paliwa sześć z nich nie było w stanie dolecieć do celu. Piloci czterech maszyn katapultowali się, a jeden wylądował z niepracującym silnikiem. Szósty pilot również próbował lądować z wyłączonym silnikiem, jednak maszyna uległa rozbiciu. Dwa pozostałe Huntery wylądowały szczęśliwie – podczas kołowania jednemu z nich zabrakło paliwa.
06-08-25 12:19
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
06-08-25 12:19
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Dzięki za słowa uznania. To zawsze motywujące. :)
Oszklenie to gotowiec - bardzo ładny i dobrze spasowany.
Zdjęcia w różnych warunkach bo jak wspomniałem kamuflaż ładnie wygląda i różnie się prezentuje w różnym świetle.

Historia służby Huntera, w różnych krajach zresztą, jest baaardzo długa. Ostanie Huntery RAF wycofał w latach 90tych a w Libanie służyły aż do 2014!
Jednym z ciekawszych incydentów był przelot Huntera pod mostem Londyńskim w 1968.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
06-08-25 18:10
Na forum od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 64
Posty - 2 222
Projekt 50 Lat MM
06-08-25 18:10
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 64
Posty - 2 222
Projekt 50 Lat MM
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
Miałem okazję go skleić - wymagający model ładnej maszyny. Tym bardziej gratulacje!
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek [sabbstone.deviantart.com]
07-08-25 14:03
Na forum od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 251
07-08-25 14:03
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 251
Bardzo polubiłem brytolskie odrzutowce - mają swój niepowtarzalny styl
A jak do tego tak ładnie sklejony, to już w ogóle SUPER
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
07-08-25 22:15
Na forum od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
Posty - 1 828
W Rupieciarni - 2
07-08-25 22:15
Odp: [G] Hawker Hunter F.5 WAK 1:33
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
Posty - 1 828
W Rupieciarni - 2
Fajny model, dość wysoko na mojej liście w szufladzie.

Można powiedzieć że Huntery dalej służą. Podobno służą w Zimbabwe. Podobno. Ale na pewno latają w Stanach. Są własnością prywatnej firmy Airborne Tactical Advantage Company (ATAC) i służą jako agresorzy w treningu pilotów US Navy. (pamiętam że pare lat temu jeden wodował)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować