Czołem,
Oto powód, dla którego prace przy budowie kogi gdańskiej zostały chwilowo przerwane
Jak widać budowa jest zaawansowana - w sierpniu Hooker rzuci kotwicę przy Spray'u Slocuma
<[www.konradus.com];
"wiatrowiec" będzie prezentem dla przyjaciela...
Model jest doskonale zaprojektowany i opracowany. Zapewne projektant p. Tomasz dostrzeże pewne zmiany w kolorystyce i drobne różnice w konstrukcji pewnych elementów :-)
Nie mam zdjęć samego szkieletu ale mam uwagę dla potencjalnych budowniczych Hookera - należy zwrócić szczególną uwagę na wręcz perfekcyjne zeszlifowanie krawędzi wręg zgodnie z krzywiznami poszycia. Przy tak małych wymiarach łódeczki najmniejsza niedokładność będzie widoczna na kadłubie.
Szkielet pokrywamy dwukrotnie - pionowo i poziomo
Na poniższych zdjęciach jest to drugie podposzycie w układzie poziomych planek. Planki są tekturki 0,5 mm
Pierwsze podposzycie - pionowe w projekcie jest grubości zwykłej kartki papieru - ja zrobiłem je z tekturki ok. 1mm by można było zeszlifować .
nierówności. Spowodowało to zwiększenie długości kadłuba a tym samym konieczność przedłużenia planek drugiego podposzycia i desek poszycia finalnego.
Przed przyklejeniem ostatecznego poszycia nakleiłem wpierw planki zkserowane z poszycia - widać różnice w długości.
Kilka planek porozcinałem
Bloczki i jufersy robione z drewnianych patyczków kosmetycznych
Coś czuję, że rodzina galłejów będzie szybko rosła
bo to ładna i nieskomplikowana uć
dobry entry model do świata żagli (moim zdaniem łądniejszy od tego seahorsowego dwupatyka bez lin)
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
Dzięki !
Wojtku - nie jest to (chociaż wygląda na taki ) prosty modelik i raczej na - jak piszesz "entry" bym go nie polecał.
Cyt. tekst z opisu:
"Model nie należy do prostych w budowie, dedykowany jest raczej doświadczonym modelarzom."
Ja nie mam na myśli poczatkujących modelarzy, tylko tych lądowców i fruwaczy, którzy mają jakieś doświadczenie
i chcą spróbowąż w żagielki - nie ma żagli rejowych i pukawek na pokładzie.
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
- Grot do stawienia klar!
- Jeeest, grot do stawienia klar !
-Grota staw!
-Jeeeest. grota staw !
- Pik góra! Garda góra !
... oj sie by popływało znów
Post zmieniony (16-07-25 19:56)
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
Witam,
Kliwer i fok postawione.
Szoty zostaną wybrane jak podniesiony zostanie grot i topsel a Boreasz dmuchnie.
A swoją drogą Hookery (kutry gaflowe) musiały mieć doskonałą dzielność bo bez płetwy balastowej czy też mieczy mając jedynie stępkę i balast tak potrafiły żeglować...
Trochę dłubaniny było z wzmocnieniami otworów na reflinki.
Jak widać bandera będzie podniesiona na noku gafla a nie grotmasztu. Przejrzałem kilkadziesiąt zdjęć hooker'ów i znalazłem tylko jedno (!) z banderą właśnie na gaflu.
Malowanie modelu wzorowane jest na pływającej replice o nazwie własnej "Saint Patric" (może uda mi się namalować nazwę na burtach ?)
- koniec bukszprytu i grotmasztu biały
- poręcze (parapety) i wiatrochron czarne
- listwa odbojowa biała