Zaloguj się Zarejestruj się
09-07-25 14:45
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
09-07-25 14:45
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Kolego Brystol, musiałeś pomylić wątki, ewentualnie proszę wykaż w którym miejscu ktoś umyślnie albo przypadkiem Cie zaatakował, lub choćby błysną sztućcami. Wyobraźnia pracuje,


Aaaa jeszcze tak przy okazji, ktoś umie mi wyjaśnić ten skrót z okładki R.N.? skąd RN i dlaczego nie RM (Regia Marina)

Post zmieniony (09-07-25 14:53)
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
09-07-25 16:17
Na forum od 2011
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4
Posty - 612
Projekt 50 Lat MM
09-07-25 16:17
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4
Posty - 612
Projekt 50 Lat MM
Może i się nie znam na okrętach, ale znalazłem u wujka Google.

Skrót "RN" w odniesieniu do okrętu "Trento" oznacza "Regia Marina", co po włosku znaczy "Królewska Marynarka". Jest to oznaczenie, że okręt należał do włoskiej marynarki wojennej w okresie, gdy Włochy były monarchią.

Skrót "RN" pojawiał się przed nazwami okrętów, aby wskazać ich przynależność do tej marynarki, np. RN Trento, RN Bolzano.
09-07-25 16:35
Na forum od 2006
Posty - 339
09-07-25 16:35
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2006
Posty - 339
Raczej RN - Regia Nave
09-07-25 16:48
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
09-07-25 16:48
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
"Pan porucznik to jednak fachowiec jest", hehe i to wyjaśnienie się klei całkiem sensownie: ]
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
10-07-25 06:11
Na forum od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 1 375
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
10-07-25 06:11
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 1 375
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
Karas ale tu cudo tworzysz.
Przeszło mi przez myśli skleić jakiś okręt ale chyba nie ma co się wychylać...
Swoją drogą taki mi się przypomniało. Byłeś w tym roku na konkursie w Redzie?
10-07-25 08:09
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
10-07-25 08:09
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
@97, nic wyszukanego, zwykłą igłą. Nadal uważam, że cała trudność to dupogodziny i zajęło mi ich kilka + sztywny szablon który nie będzie się degradować ani odkształcać z biegiem przetrasowanych kilometrów... hehe przesadzam, ale mimo że pokładzik krótki to kilka metrów było : ]
@Windus, Reda to dla mnie rzut niewielkim kamieniem, więc jeśli nic nie koliduje, to pozycja niemal obowiązkowa. Tak też było i w tym roku. Byłem.
pozdr i dziękuje: ]
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
16-07-25 20:37
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
16-07-25 20:37
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Dobry, za wiele nie mam do namalowania, właśnie dziś zakończyłem zabawy związane z burtami i czas zabrać się za dno.
Tyle na dziś, burty jakie są takie są każdy widzi. W projekcie przewidziane są 4 kawałki po około 5mm jako zapas, ale zupełnie nie było to potrzebne bo standardowe elementy pasują niemal idealnie.




Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
17-07-25 09:51
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
17-07-25 09:51
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
Jak zwykle świetna robota.
17-07-25 15:37
Na forum od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
17-07-25 15:37
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Mam pytanko, czy pocieniałeś pasy poszycia czy idą w oryginalnej grubości z wycinanki?
W budowie: Halny
18-07-25 07:36
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
18-07-25 07:36
Odp: [R] R.N. Trento 1:2oo GPM
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
@wieslaw_ , Podziękował : ]
@Piterski, tak oczywiście, pas aby wyglądał na w miarę w skali musi być drukowany na 80g/m2, ale często nie jest ze względu na inne problemy, w wypadku Trento, jest na zwykłym kartonie i zostałem już nauczony, że powinno się jednak w takim wypadku rozwarstwiać.

Powoli dziergam poszycie denne i za każdym razem jak mi przychodzi zrobić dno, przypominam sobie, dlaczego robienie samolotów jest nie dla mnie, hehehehe, męczę się okrutnie, nic nie pasuje, baboli bez liku. Nie z projektem, tylko moimi manualnymi ułomnościami, hehehehe, szycie dna, to nie moja bajka. Wolę już dziergać pontony niż robić poszycie denne : ]
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować