Zaloguj się Zarejestruj się
08-06-25 13:23
[G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
Krys
Na forum
Od 2014
Relacje w toku - 1
Galerie - 45
Posty - 775
Klub
Kartonowy Tur - Pasjonaci modelarstwa z Bielska Podlaskiego
Witam wszystkich.
Nowy model zespołu A. Nikitina i S. Jastrebowa.
Czołg ciężki KW 2.
Podstawa, plik PDF modelu w domenie publicznej. Opracowanie modelu A. Choroszawin. Skala 1\25. Kadłub, wieża modelu tektura (impregnacja cyjanoakrylem, imitacja pancerza, spawów... wszystko jJak do tej pory). Jarzmo działa, podwozie, włazy druk 3D. Lufa metalowa. Figurki druk 3D (pliki w bezpłatnym dostępie).

Projekt graficzny: S. Jastrebow. Użyte materiały:
- farby spirytusowe Jim, AK, AMMO.
- używane również shadery AMMO, markery AK, ołówki.
- barwienie i postarzanie AK, AMMO, ZIP.
Zapraszam do komentowania. Aleksander śledzi wątek na bieżąco.

08-06-25 13:45
Odp: [G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
Chopin
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 105
W Rupieciarni - 1
Mamy tu precedens: wreszcie pojawiły się porządnie pomalowane figurki w modelu kartonowym.

...a nie zabawki z kinderniespodzianki.
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.
Lakiernia czołgów Różowy Słonik. Lakierujemy czołgi na każdy dostępny kolor, o ile jest to różowy...
08-06-25 16:58
Odp: [G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
Lukee
Na forum
Od 2015
Posty - 874
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Mam mieszane odczucia ale tylko co do prezentowanych tutaj fotografii. Model wygląda jak grafika komputerowa ;-)
Tylko po co się trudzić z kartonem? Nie lepiej (a na pewno szybciej) byłoby wydrukować również kadłub z wieżą?
08-06-25 18:58
Odp: [G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
bomb007b
Na forum
Od ???
Posty - 15
@Lukee - hehe coś podobnego pisałem przy chyba poprzedniej prezentacji pracy obu panów :)
08-06-25 20:31
Odp: [G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
Piterski
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 066
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Dla mnie faktura tego pancerza jest bardzo realistyczna i model robi na mnie duże wrażenie.
W budowie: Halny
08-06-25 23:34
Odp: [G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
kari
Na forum
Od 2005
Posty - 2 063
... model zajbetisy, i tylko jedna uwaga: m.in. na drugiej fotce trzecie i czwarte koło "wisi w powietrzu", ... chyba coś poszło nie tak ;-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
09-06-25 06:34
Odp: [G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
Borowy
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
09-06-25 06:46
Odp: [G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
Lukson 1982
Na forum
Od 2022
Galerie - 3
Posty - 86
Wspaniały!
09-06-25 08:00
Odp: [G] KW 2 A.Nikitin i S. Jastrebow 1/25
Majk79
Na forum
Od 2023
Posty - 142
Takiego modelu kartonowego jeszcze nie było. Nowy rozdział.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować