Koni - wycinanki nie kaponuję, ale sklejony model już tak.
Ostatnio lakieruję partiami - np.sklejony kadłub samolotu. I robię to pędzelkiem. Gotowy model lakieruję natryskiem ( satyna lub mat w zależności od wskazań).
Poza tym nie kleję modeli zaraz po kupieniu, muszą trochę „posezonowaćl” . Moim zdaniem to pozwala farbie drukarskiej ostatecznie wyschnąć i związać się z kartonem.
Zawsze robię próbę, czy podczas lakierowania pędzlem nie rozmazuje się druk. W takim przypadku tylko lakierowanie natryskiem i zawsze na początek musi to być lakier błyszczący.
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ
Mam profil na FB.