Zaloguj się Zarejestruj się
16-04-26 20:07
16-04-26 20:07
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 7
Posty - 275
Projekt 50 Lat MM
Ale ten Hellcat miał być modelem odpoczynkowym, a teraz przez Was czuję presje :D
16-04-26 21:02
16-04-26 21:02
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 619
Projekt 50 Lat MM
Ooo i masz nowego, ulepszonego 紫電改 Shidena. Ja głosuję na japońca:)


Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-04-26 21:10.
17-04-26 11:03
17-04-26 11:03
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
No cóż... Diamenty powstają pod dużą presją i w wysokiej temperaturze ;-)
28-05-26 20:33
28-05-26 20:33
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 7
Posty - 275
Projekt 50 Lat MM
Cześć, jedna osłona prawie skończona, to czas coś pokazać :)

Część frontowa sprawiła trochę trudności - nim udało mi się skleić ją dobrze zepsułem dwa podejścia... Tak jak wspomniałem już w modelu brak jest znaczników symetrii elementów, w dodatku po jednej stronie część linii zanika, przez co pozycjonowanie elementu jest dość trudne. Aby sobie ułatwić pracę zeskanowałem elementy, a następnie zaznaczyłem linie podziału.


Do tak przygotowanego szablonu przykładałem wycięty element (który wycinałem bez linii obrysowej, a później fazowałem krawędzie - bez tego elementy mi się nie zgrywały) i zaznaczałem miejsca które powinny się zgrać. Dzięki temu mogłem połapać części ze sobą w 4 miejscach i uniknąć nawarstwiania się błędów przy końcu oklejania.


Element bezpośrednio po sklejeniu wyglądał tak - szpary trochę straszą, ale po lakierowaniu zapuszczę tam trochę bardzo rozwodnionej farby i powinno być znośnie. Każdy element osłony został dodatkowo ukształtowany za pomocą kulek, aby uzyskać jak najbardziej obły kształt


Po sklejeniu większości elementów wygląda to tak:


Po upewnieniu się że silnik wejdzie przez otwór w tylnej części dokleiłem go do wręgi. Podczas doklejania osprzętu cały czas sprawdzałem czy silnik się nadal mieści, aby uniknąć niespodzianki na koniec :D


Zmodyfikowałem kolektor, który poprzednio był płaski, po analizie zdjęć zaokrągliłem go:


Tak prezentuje się silnik po przyklejeniu wszystkich elementów przewidzianych w modelu - jest duża szansa, że jakieś detale jeszcze mu dojdą ;)



Tak jak wspomniałem, podczas doklejania części do silnika systematycznie sprawdzałem czy zmieści się w otworze. I cały czas się mieścił. No prawie. Bo po przyklejeniu ostatnich elementów okazało się, że już nie chce tak łatwo przejść. Ale lekkie podszlifowaniu otworu, dosłownie o grubość kartki papieru rozwiązało problem.

Przed wklejeniem go do osłony powstrzymywał mnie brak kilku detali w jej wnętrzu - wykonałem je głównie z profili polistyrenowych. Na zdjęciu widać przewody już wklejone w gniazdo, jednak ostatecznie zdecydowałem się na inne rozwiązanie. Gniazda (które mają w środku otwór, choć na zdjęciu nie jest to zbyt dobrze widoczne) dokleiłem do ścianki, a następnie wywierciłem otwór również w ściance, aby móc swobodnie przewlec przez nie cienki drut cynowy, następnie go uformować, a na końcu zabezpieczyć klejem CA od zewnątrz


Po doklejeniu i pobrudzeniu:


Oraz po wklejeniu silnika:


Aby taka zmodyfikowana osłona silnika pasowała do kadłuba niezbędne było wykonanie dodatkowego otworu:



Teraz pora na drugą osłonę - ze względu na to ile części poświęciłem aby pierwsza wyszła znośnie, przy drugiej nie mogę sobie pozwolić, na żaden błąd.
28-05-26 22:05
28-05-26 22:05
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
bardzo ładne te
silniki z cytryną :D
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
29-05-26 10:14
29-05-26 10:14
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Mnie zaintrygowało z czym jeszcze te silniki... Bo tam jest to małe "i"... Może ten dodatkowy i tajemny składnik to jest odpowiedź na nasze pytanie "Jak to k.... możliwe, żeby tak pięknie kleić papier?"
03-06-26 06:26
03-06-26 06:26
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 1 370
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
04-06-26 19:12
04-06-26 19:12
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 7
Posty - 275
Projekt 50 Lat MM
Dziękuję ;) Z tego co pamiętam to tym tajemniczym dodatkiem do cytryny był imbir :D
04-06-26 19:43
04-06-26 19:43
Re: [Relacja] (której w sumie miało nie być...) AH-64D Saraph, GPM, 1/2021
Na forum
Od 2005
Relacje z galerią - 19
Galerie - 77
Posty - 1 327
Projekt 50 Lat MM
Klub
WAK - Wrocławska Anarchia Kartonowa
Rewelacyjny standard.
Jest na co popatrzeć :)
Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
A6M5 Zero, A6M3 Zero, A6M2 Zero, MiG-21UM, HS-123, Su-27UBM, MiG-29MU.

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować