Zaloguj się Zarejestruj się
21-03-25 21:56
Na forum od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
21-03-25 21:56
[G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
O ile prezentowany wcześniej przeze mnie model Ta-152 jest rekordzistą w leżeniu w poczekalni, to bohater tej galerii powstał szybciej niż jakikolwiek inny w ostatnim czasie. Na początku roku zostałem "uziemiony" w domu i przez większość czasu kleiłem. Wziąłem na warsztat model Reggiane Re.2000 Catapultabile GN wydany przez Model Hobby. Od pierwszego wbicia skalpela w karton do polakierowania gotowego modelu minęły lekko ponad 3 tygodnie.



Model przedstawiony w wycinance to wersja Reggiane Re. 2000 przystosowana do startu z pokładu okrętu przy pomocy katapulty. Był to egzemplarz przeznaczony do testów i należał do 1. Gruppo Aerea delle FF.NN.BB (kwiecień 1942). Autorem projektu jest Alexander Fabricznyj, który z modelu na model jest co raz lepszy (Arado232, MiG-19s). Jedyne czego nie rozumiem, to ta miłość do rozbudowanych szkieletów. Reggiane to malutki samolocik, a szkieletu w kadłubie ma napakowane jakby to jakiś okręt był. Wywaliłem to wszystko do śmietnika, skleiłem skarpetę, a wręg użyłem tylko do uzyskania odpowiedniego kształtu poszycia. Co ciekawe szkielet skrzydeł jest znacznie mniej rozbudowany, a tu akurat kilka żeberek by się przydało. Za spasowanie elementów poszycia należy się 10/10. Opracowanie graficzne jest miłe dla oka, przede wszystkim kolor sam w sobie (bardzo przyjemnie i łatwo się go retuszuje). Linie podziału blach, nity i ślady eksploatacji mogłyby być nieco bardziej subtelne, mniej intensywne. Na kadłubie, na wysokości kabiny nieco rozjechały się linie podziału blach, poza tym uwag brak. Model kleił się bardzo przyjemnie, a efekt końcowy bardzo mi się podoba.




























W budowie użyłem dodatków oferowanych przez wydawnictwo: osłonę kabiny, która ma fantastyczną przejrzystość oraz żywicznych kół, których ogromną zaletą jest to, że mają oddzielone felgi od opon. Przy malowaniu jest to bardzo dużym ułatwieniem. Nie zdecydowałem się na katapultę, bo wtedy musiałbym zamknąć podwozie i nie widziałbym tych pięknych opon z napisem Pirelli. Silnik również skleiłem samodzielnie, masochizm wygrał nad wygodnictwem i nie kupiłem wydrukowanego w technice 3D. Nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, bo ani kartonowy, ani żywiczny nie jest mocno widoczny po zamknięciu okapotowaniem. Na pamiątkę mam jego zdjęcie oraz świadomość, że tam jest (to drugie najważniejsze!)








Co prawda samolot był zaprojektowany z myślą o tym, żeby startować z katapulty np. z pokładu Vittorio Veneto, ale cały czas zadaję sobie następujace pytanie: czy jak już pilot wystartował to miał coś w rodzaju „one way ticket” na ląd? Bo jak niby miał wrócić na pokład okrętu? Samolot nie miał przecież pływaków, ani nie był Harrierem, żeby pionowo wylądować. Fantazja mnie poniosła i postawiłem go na podstawce - pokładzie lotniskowca. Normalnie imituje ona pokład Akagi i stoi na niej D3A Val, ale dziś jest to pokład RM Silvio Berlusconi, największego lotniskowca Reggia Marina, większego niż niedokończona Aquila*.








*nie było takiego, wymyśliłem to pod wpływem oparów caponu.
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.
22-03-25 07:33
Na forum od 2005
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 26
Posty - 3 391
W Rupieciarni - 28
Projekt 50 Lat MM
22-03-25 07:33
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 26
Posty - 3 391
W Rupieciarni - 28
Projekt 50 Lat MM
Witam,śliczności,pozdrawiam ceva.
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI , LANCISTI
22-03-25 09:42
Na forum od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
22-03-25 09:42
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Ale Stasiu odpaliłeś. 5 Galerii jednocześnie.
Osłona silnika i kołpak to mistrzostwo.
Pięknie!
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)
22-03-25 14:57
Na forum od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
22-03-25 14:57
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
Ponieważ te samoloty były używane na Śródziemnym, po prostu po akcji leciały na najbliższe lotnisko. Przy zasięgu 950 km to nie był problem.
22-03-25 18:21
Na forum od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 113
W Rupieciarni - 1
22-03-25 18:21
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 113
W Rupieciarni - 1
stachooo szkoda, ze nie zdecydowałeś się na katapultę. W twoim wykonaniu było by to coś wyjątkowego i zjawiskowego.
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.
Lakiernia czołgów Różowy Słonik. Lakierujemy czołgi na każdy dostępny kolor, o ile jest to różowy...
22-03-25 20:16
Na forum od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
22-03-25 20:16
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
Dzięki!

Wiesiek - 5 na raz, bo odkładałem cały czas na później robienie zdjęć. Ale muszę powiedzieć, że wstawianie tylu na raz jest ciężkie - obróbka zdjęć, linkowanie, edycja, dużo roboty!

Akra - jasne, na tym akwenie to nie problem. Ale i tak, jak już raz wystartuje to na okręt nie wróci, dopiero jak ten zawinie do portu :)

Chopin - dziękuję! Kusiła mnie ta opcja, ale ostatecznie wygrało wypuszczone podwozie i oponki Pirelli.
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.
22-03-25 21:27
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
22-03-25 21:27
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Piękne 5 samolotów.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
MARIUSZ Moderator
22-03-25 23:13
Na forum od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
22-03-25 23:13
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Pięknie wykonane i świetnie sfotografowane modele!
Zbiorcze podziękowanie za wszystkie nowe galerie!
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
23-03-25 09:49
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
23-03-25 09:49
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
23-03-25 13:03
Na forum od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 049
23-03-25 13:03
Odp: [G] Reggiane Re.2000 "Catapultabile" GN (Model-Hobby Nr 65)
Na forum
Od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 049
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
ceva 😁
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II Mirage 2000D
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować