Zaloguj się Zarejestruj się
28-01-25 21:24
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 144
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
30-01-25 11:02
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Brystol
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Panowie, domek gotowy do zamontowania, ale co z tego, jak jeszcze sie z kadłubem obijam o ściany, jak ten w Warsie.

Jak żem zaczynał lepienie, to zamyślałem wszystkie te tekturowe połączenia ślifować, a gładzić i cudować, żeby może sie mie udało na cacusio i gładziusio, ale sie odmyśliłem i nie będę , bo mie sie niechce, szkoda czasu i nie umie też.

Musiałem chyba głos w głowie wkurzyć, bo słysze, ty leniu śmierdzący, dziadu jeden, zobacz, te w średniowieczu siekierami lepiej te koge wygładziły, wstydził byś sie, dziadu jeden !!

No więc sie wstydzę , ale na cacusio nie będzie.

a dziure na kibel zaślepłem, a niech rąbią za burte ! ćwicząc zwis zaburtowy


brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
31-01-25 14:40
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Brystol
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Panowie, podskakuje w tym modelu jak tarantula udzebana przez tarantulę, raz lepie to, raz tamto, a na końcu to z tamtym.

Teraz jestem przy patykach, autor zaplanował maszt i reje składane z dwóch elementów, łączone razem za pomocą papierowych czopów.
Zrobiłem maszt z jednego patyka, a reję z dwóch, na czop z mosiężnego drucika.



Panowie, z wiatrowców jestem ciemna masa do kwadratu sześćciennego, a autor zaplanował w modelu trochę tej pajęczyny do poplątania,
a do tego jeszcze jest jedna rzecz w tej replice z Kilonii, co mie wpadła do oka, i będę próbował, to te paciorki kulowate, będę je nanizał.

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
03-02-25 19:19
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Brystol
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Panowie, boazeria na obydwóch czy obadwach ? ścianach położona, zderzaki z przodu i z tyłu ino przykładać, płoze na spodzie też mam gotową do zamocowania, ino startować.

Stewa dziobowa i rufowa w wydobytym wraku składały sie z dwóch części, wewnętrznej i zewnętrznej, zewnętrzne zakrywały schodzace sie na wewnętrzenej stewie deski poszycia.

Kil wystawał z kadłuba tylko na 3 do 7 cm .

Na dziobie znaleziono "dziwną" deske , "violine" ( na moim zdjęciu to takie koliste z dziurami) nie wiadomo do czego służyła, tzn jedne zródła przypuszczają, a drugie zapewniają, ale uwaga, nikt sie nie wyzywa, i nie bije , że jego jest mojsze jak twojsze.

Na replikach i tu na modelu, jest to zamocowane na stewie dziobowej



Panowie, dokonałem nikczemnego czynu, zafałszowałem Rzeczywistość Najrzeczywistrzą !!!

ło rety, ło rety, rety rety , co to będzie !?

Na nadburciu paskiem z papieru golizne nakryłem, żeby dziur nie było widać.

Tak jest na replice, a tak na mojej, na lewo jeszcze nie zakryte, a na prawo zakryte



zdjęcie pochodzi z 10-minutowego filmiku na jutubie, reklamy wkurzają, ale warto obejrzeć , mimo,że jak u Rosiewicza w kuchni przy dziecku ktoś mówi po niemiecku

[www.youtube.com]

Post zmieniony (03-02-25 19:34)
brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
03-02-25 20:17
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 144
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Bardzo ciekawy film.
Podobny system refowania żagla był na długich łodziach Wikingów.
Nie wiem dlaczego zaprojektowano w modelu reję z dwóch części. "Oryginalna" miała 14,6 m długości (vide foto strona książki) więc takiej długości sosny tzn. pnie były dostępne.
Na zdjęciu części burty widać jak wspaniale "równe" są elementy konstrukcyjne - planki poszycia i nadburcie.
To jest właśnie cały ten urok przy budowie modelu z maksymalnym życiem forniru, drewna, że nic nie musi (nie ma być !) jak spod igły :-)
03-02-25 20:47
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Brystol
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Ryszardzie, ten podział reji i masztu w modelu na dwie części , to pewno dlatego pan Hansen tak zaprojektował, aby łatwiej zwijać w rulon, modele Schreibera to kiedyś i dzisiaj , dla dzieci,

Koga na filmie ma już ponad 30 lat, babulka prawie , maszt jest już drugi

Post zmieniony (03-02-25 20:48)
brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
03-02-25 22:59
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Chopin
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48
Posty - 3 105
W Rupieciarni - 1
A ja teraz przywalę z zupełnie innej beczki :-P

Brystol-u, jako prawilny wodnocywilec, zapewne w następnej kolejności zbierzesz się za ten cywilec:



,który zapewne też maż rozgrzebany??
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.
Lakiernia czołgów Różowy Słonik. Lakierujemy czołgi na każdy dostępny kolor, o ile jest to różowy...
03-02-25 23:33
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Jaroslav
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
Posty - 1 808
W Rupieciarni - 1
Rozegrała się tu onegdaj dysputa na temat ciemności a raczej zajasności poszycia więc powiem jak ja to widzę....
A wew d...e to miej... ;P
Wyjdź z założenia, że model przedstawia statek w samo południe pewnego pięknego, słonecznego dnia przy sztilu gdzieś w połowie lipca i niech się znajdzie bohater co udowodni że wtedy tak nie było :P Pod chmurami wyglądał by ciemniej, w deszczu i sztormie to już w ogóle... A tak? Pięknie lśni w blasku słońca a jak komuś się nie podoba to zaleca się wyciągnięcie kija od mietły z d...y i spojrzenie jeszcze raz, tym razem w blasku słońca ;)
Mi się ta kolorystyka ogromnie podoba👍

Pozdrawiam
GG 6801515
04-02-25 16:23
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Brystol
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Chopin, nie mam, ale może.

Jarosław, jak już kilka razy wspominałem, jest mie całkowicie koło umby, jakie kolory mają odpustowce, które zlepiam, nawet zielone w różowe gwiazdki, też biere.

Ino tej ciemno czarnej waloryzacji nie jadam.

Panowie, stewa dziobowa, rufowa i listwa z tektury imitująca wystający kil przylepione, ale ster ino aby, w jednym punkcie, dla prezentacji, zawiasy jeszcze sie dyndają, nieprzyklejone.



A tu makabra abrakadabra, pasując kasztel do kadłuba, musiałem dokonać makabrycznych cięć nadburcia na rufie, aby ten kaszel jakoś tam wetkać.
Oczywiście po ostatecznym jeszcze cięciu i dopasowaniu, makabra będzie zakryta listwą z drugiej wycinanki.



Panowie, moja Kogusia-Frajdolusia zaczyna mie sie podobać, tu se tak kasztel na niby i patyk wetkłem, aby se popatrzeć, co to z tego może wyjdzie.
Na razie kasztel i kadłub zostawiam i biere sie za patyki i sznurki, ide szukać malusich koralików abo kuleczek, bo te co mam, to jak globusy.



Post zmieniony (04-02-25 16:23)
brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
05-02-25 15:40
Odp: [R] Koga hanzeatycka, Schreiber-Bogen, 1:100
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 144
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Ja proszę Pana w sprawie kolorków...
100 % modelarz daltonista nie miałby tych problemów :-)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować