Zaloguj się Zarejestruj się
06-07-25 14:10
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
06-07-25 14:10
Odp: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
I skromne dwie fotki z zakończonej budowy kadłuba.



Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego
27-07-25 13:37
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
27-07-25 13:37
Odp: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
@Waldek: masz może lepsze materiały jak wygląda nadbudówka w widoku od tyłu?

Mam wątpliwości co do gięcia 90st (linia czerwona) - dziwnie to wygląda, ale tak też jest w planach.

I druga wątpliwość zaznaczona zieloną linią. Nie wiadomo jak to giąć. Ta nadbudówka nachodzi minimalnie też na skrzynkowaty element na pokładzie. Stąd takie wycięcie na ściance bocznej nadbudówki.

Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego
27-07-25 20:05
Na forum od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
27-07-25 20:05
Odp: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
Sprawdzę i dam znać. Może uda mi się w tym tygodniu.
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
05-08-25 16:48
Na forum od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
05-08-25 16:48
Odp: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
Pablos, sprawdziłem, dobrze kombinujesz. Przednia ściana kokpitu ma być pionowa i pokrywać się z krawędzią zagięcia ścian zewnętrznych nadbudówki.
Pokład kokpitu jest jakieś 3,5 mm wyżej niż poklad kadluba i kończy się tą niską płaszczyzną, którą masz na końcu pokładu. Ma być pionowa i kończyć się na wycięciach oznaczonych przez Ciebie na zielono. Do niej przylega podwyższenie (pokładówka), o ktorej wspomniałeś.
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
24-08-25 11:39
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
24-08-25 11:39
Odp: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Stopniowo przybywa drobnicy na pokładzie. Nadbudówka na razie położona na sucho.



Post zmieniony (24-08-25 11:39)
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego
28-09-25 14:56
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
28-09-25 14:56
Odp: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Kadłub w nieco nowszej odsłonie:
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego
29-09-25 08:20
Na forum od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 250
29-09-25 08:20
Odp: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 250
bardzo fajnie się prezentuje
ale linki na pontonach by się przydały (to jest 1:100 czy 200?)
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
29-09-25 10:04
Na forum od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
29-09-25 10:04
Odp: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Skala 1:100.
W budowie: Halny
17-12-25 21:16
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
17-12-25 21:16
Re: [R] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Model ukończony. Linki może faktycznie jeszcze dorobię do pontonu. Takie rzeczy dodają smaczku. Póki co poniżej galeria:












Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 17-12-25 21:29.
17-12-25 21:29
Na forum od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
17-12-25 21:29
Re: [R/G] Brytyjski ścigacz torpedowy MTB-34 Vosper 71' - Modelarstwo Okrętowe 29 nr spec
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
Gratuluję, śliczności i pozdrawiam!

p.s. ładnie koła wyszły!

*ratunkowe :)
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować