Zaloguj się Zarejestruj się
03-07-25 15:57
Na forum od 2010
Galerie - 41
Posty - 656
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
03-07-25 15:57
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2010
Galerie - 41
Posty - 656
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
Witam, relacja mi gdzieś umknęła, ale przeglądnąłem ją z przyjemnością i podziwem, przymierzam się do tego modelu od momentu wydania, ale poczekam jak pan panie skończysz, bo warto się od lepszych uczyć.
Pozdrowienia
08-08-25 17:48
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
08-08-25 17:48
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
Dobry dzień.
Jedziemy dalej. Wrzuciłem na warsztat detale które stanowią wyposażenie pokładu
Model malowany w całości generuje wiele dodatkowej pracy której nie ma w modelu standardowym.
Pewne elementy w standardzie się wykonuje, przykleja i już.
Malując trzeba robić je niejako osobno do montażu już po pomalowaniu. Nie da się wszystkiego pomalować na raz tym bardziej w różnych kolorach. No bo jak to wszystko pomaskować. No może się da ale jeżeli ma to wyglądać w miarę znośnie i żeby widzowi oczu nie wypaliło to lepiej robić detale do osobnego malowania. Trochę to wydłuża prace.

Na pierwszy ogień poszły tory minowe.
W oryginale jest to coś w rodzaju kątowników. Nawet próbowałem coś wymodzić ale najmniejszy jaki mi się udał to taki o ramieniu 0,7 mm.



Zrobić parę centymetrów to jeszcze ale piętnaście? Wygiąć w łuki i prosto przykleić żeby to jakoś wyglądało? Przerosło mnie to.
Zrobiłem imitację z pasków. Będą w kolorze pokładu więc nie będą się rzucać w oczy.











Końcówki torów niedokończone bo zachciało mi się zrobić je podnoszone tak jak widać na tym zdjęciu



Następne były polery cumownicze i półkluzy.
Przy malowanym modelu można sobie pozwolić na odpuszczenie części wycinankowych i wykonanie ich we własnym zakresie
ale też oczywiście z papierzanego materiału.
Co też w przypadku tych detali częściowo uczyniłem.









Jeszcze sporo klamotów na pokładzie zostało. Jedziemy dalej.
Do następnego :-)
08-08-25 18:05
Na forum od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 250
08-08-25 18:05
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 250
i znowu mnie wpędzasz w kompleksy tymi polerkami i ich powtarzalnościOM
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
08-08-25 21:20
Na forum od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
08-08-25 21:20
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
Drobnica pierwsza klasa👍, a żeberka u podstaw polerów, to już miażdżą 😱
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
08-08-25 21:25
Na forum od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
08-08-25 21:25
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Tak skala 1:100 w takim wykonaniu wymaga znacznie większych umiejętności i kunsztu niż skala 1:200. Przynajmniej z mojego punktu widzenia tak to wygląda.
W budowie: Halny
09-08-25 12:50
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
09-08-25 12:50
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
Czy skala 1:100 wymaga więcej umiejętności? Polemizował bym z tym stwierdzeniem.
Ja na przykład oglądając arkusze modeli w skali 1:200 i widząc tą masę drobnicy właśnie z tego powodu raczej się za nie nie zabiorę :-)
11-08-25 00:05
Na forum od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 250
11-08-25 00:05
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 250
Homburg wyszedł w setce a tam detalizacja jest masakryczna. Wiem co mówię, bo widziałem rendery w trakcie projektowania modelu.
Moze to coś w sam raz dla ciebie ?
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
11-08-25 08:32
Na forum od 2007
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
Posty - 1 809
W Rupieciarni - 1
11-08-25 08:32
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
Posty - 1 809
W Rupieciarni - 1
I jeszcze te żebra przy polerach😱 choć raczej to żebrzątka czy inne żebrzuniunie... Nawet dla mnie to jest szaleństwo👍
GG 6801515
11-08-25 08:42
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
11-08-25 08:42
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
1oo jest o tyle bardziej wymagająca, że niestety wymaga, trochę inwencji własnej, często te projekty wyglądają jak w 2oo, ale o ile w 2oo da się jeszcze tłumaczyć uproszczeniem skali, to 1oo nie wypada. Choć Twój wykon, hehehe znacznie przekracza to minimum: ] Bardzo mnie siem podobuje, wszystko co tu widzę: ]
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
12-08-25 07:58
Na forum od 2015
Posty - 879
12-08-25 07:58
Odp: [R] Ścigacz okrętów podwodnych 122bis - 1:100 GPM
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Przepięknie to wygląda, ta czystość cięcia, klejenia, na zbliżeniach widać jak by to były odlewy żywiczne... Jak ustawiasz swój aparat, że robi tak fajne zdjęcia? Z exif-u widać, że to nie jest jakaś super zabawka... ;-)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować