Zaloguj się Zarejestruj się
18-08-24 22:41
18-08-24 22:41
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2019
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
Posty - 139
Klub
WAK - Wrocławska Anarchia Kartonowa
Witam, kontynuacja tematu pracy na dziobie. Falochron za nim wieża armaty 5", łufy będzie później. Dalej największy detal modeli to główną nadbudówką, pierwszy poziom bogaty na drobiazgi. Dodałem lampy, kable, uchwyty na ścianę i coś jeszcze.
Ostatnie zamówiłem u RUFIO 3D śruby motylek 0,5-0,6-0,7mm na zdjęciu widać jak to wygląda na właźe, to 0,6 mm.
Stanowisko Bofors w środku dodał magazyn amunicji z zewnątrz skoby na plandeką. Za tydzień wracam do roboty po festiwalu D-Day Hel.






Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.
19-08-24 15:51
19-08-24 15:51
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
Olek jakie to jest piękne, już jak widziałem na FB odebrało mi mowę. Nie wiem jak ty to robisz.
29-08-24 13:00
29-08-24 13:00
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2019
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
Posty - 139
Klub
WAK - Wrocławska Anarchia Kartonowa

Witam, lecimy dalej postępów pracy z głównej nadbudówki. Tym razem jest to sterówna, myślałem że większość okien pozwoli lepiej zobaczyć wyposażenie wnętrze, starałem się. Ale wynik jak zawsze, słabo to widać, ale znamy że tam jest 😂.
Relingi robię z drutu kleje na CA, formuje odrazę.
W zestawie jest blacha fototrawiona nierdzewna grubość 0,1 mm ale kiepsko wyszło z małymi otworami nie do trawiony, to zrobił to z papiery i lasera, wyszło bardzo delikatne.




Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.
29-08-24 16:08
29-08-24 16:08
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
Trzeba było otworzyć drzwi do sterówki. Było by trochę więcej widać tych ciekawych detali wyposażenia.
29-08-24 19:59
29-08-24 19:59
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 061
To co ja z trudem zrobiłem we wnętrzu sterówki Emmonsa w 1:100, Ty zrobiłeś tutaj 2x mniejsze 😱
No i popieram Starego, drzwi mogły być otwarte...
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
29-08-24 21:21
29-08-24 21:21
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
zrobić w środku światełko i każdy by zaglądał przez okienka - ala teraz już wszystko zamknięte....
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
26-04-25 13:43
26-04-25 13:43
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2019
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
Posty - 139
Klub
WAK - Wrocławska Anarchia Kartonowa
Witam serdecznie, wracam do tematu. Po dużej przerwie daże nie wiem z jakiego punktu zacząć, myślę że lecimy po kolejkę. Nadbudówką już jest zrobiona brakuje tylko maszt, ale to będzie później. Relingi z drutu, radar FC to papier + siatka zestaw fototrawiony do modelu, flagi sygnałowe ułożone wszystki to samodzielnie drukował, celowniku wypalony laserowo w barwionke. Na stanowisku Bofors do robione półki do amunicji no i właśnie sama amunicja 40 mm.
Dwie wieże też już jest.










Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.
26-04-25 15:41
26-04-25 15:41
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Piękne celowniki, reszta oczywiście też :-) Jak zwykle...
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
26-04-25 20:46
26-04-25 20:46
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2020
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 207
Jest wszystko co trzeba a nawet lepiej
Jak na razie only Royal Navy choć nie wykluczam IJN
26-04-25 21:13
26-04-25 21:13
Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Olek podzielił sie ze mną taką karteczką z celownikami i powiem wam, zdjęcia nie oddają tego co się na tej kartce odpapierkowywuje. Tzn na zdjęciu widać ładnie wyraźnie kształtne celowniki. Ale... Ale gołym okiem tego nie zobaczy.tzn, fi tego celowniczka jest 1,2 może ciut większe i to wszystko jest upchnięte w tym jednym mm. On to wypala laserem, całość. Generalnie w PALE się nie mieści, że takie rzeczy można zrobić... a on to robi: ]
Celowniki, pociski, wszystko co tu widać, na żywo jest tak małe, a przy tym całość tak pieczołowicie wydziergana, że głowa mała i jest to swoiście inny poziom wtajemniczenia, do którego tylko nieliczni mieli szanse się wkraść. Olek, za każdym razem z podziwem i niedowierzaniem oglądam Twoje modele. Qrcze nawet ten optyczny przyrząd na szczycie głównej nadbudówki. CO TAM SIĘ DZIEJE. magia Panie, magia.
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować