Zaloguj się Zarejestruj się
20-06-25 20:47
Na forum od 2018
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
Posty - 726
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
20-06-25 20:47
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Sztos! Znowu skok w bok? Żagle? ;)
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Szkuta Wiślana
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I | Łódź z Gokstad
24-08-25 14:22
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
24-08-25 14:22
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
hehe Trenciak: ]

Miało to być lekarstwo na kryzys który mnie dopadł. Miałem sobie jedynie ogarnąć kadłub i wrócić do NM. Taki był plan i tak też zrobiłem, mimo wszystko bardzo, bardzo się męczyłem z tymi łódeczkami. W szczycie mojej formy, pewnie ogarnąłbym je w tydzień, może tydzień z hakiem, a męczyłem się z nimi około miesiąca. To nie jest problem NM, tylko jakiś bardziej złożony, bo trenciaka też nie chce mi się dalej rozgrzebywać, minęła euforia, coś nowego, zielone dno, a teraz trzeba wrócić do rzeczywistości i dorobić resztę modelu i ****. Chęci sobie idą do śmietnika. Baaa ja bym sobie rozgrzebał pewnie z jeszcze 3-4 inne modele, a jak by popatrzeć na kupkę pułkowników, to jest z 10 które chciałbym kiedyś zrobić, ale gdzie tu sens, gdzie logika i godność ulepiacza.
Dlatego postanowiłem wziąć się za siebie i mimo kompletnego zniechęcenia przebrnąć siłowo przez szalupki z nadzieją, że może coś się odblokuje i wróci euforia i fun jak z dawnych czasów. Na pewno jest pewna satysfakcja z zakończenia ich. jeszcze nóżki i na pokład. Tak naprawdę sporo już mam zrobione i niewiele do zamknięcia mi zostało. Mało w papierze, ale tak na do końca roku może: ]
No nic, nie ma co pierdaczyć po próżnicy, jest jak jest. Łódecki zakończone. lecimy dalej. Choć z tym lataniem to tak bardziej w tempie emeryta z balkonem: ]



Post zmieniony (24-08-25 23:46)
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
24-08-25 16:18
Na forum od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 068
Projekt 50 Lat MM
24-08-25 16:18
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 068
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Ja zawsze cieszą oko, wyglądają jak osobne modele.
W budowie: Halny
24-08-25 17:26
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
24-08-25 17:26
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Mikrookręciki - piękne.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
24-08-25 17:49
Na forum od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
24-08-25 17:49
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
Yacht Club?!
Żart...
Świetne!
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
24-08-25 20:22
Na forum od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
Posty - 1 828
W Rupieciarni - 2
24-08-25 20:22
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
Posty - 1 828
W Rupieciarni - 2
Też ładne łódeczki :) trochę bardzie skomplikowane niż moje. Fajne :)
24-08-25 20:35
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
24-08-25 20:35
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
Tyle smakowitego detalu a tylko jedna poglądowa fotka?
Jak żyć? No jak? ;-)
25-08-25 20:47
Na forum od 2009
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 4
Galerie - 26
Posty - 1 066
Projekt 50 Lat MM
25-08-25 20:47
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 4
Galerie - 26
Posty - 1 066
Projekt 50 Lat MM
Jak na "siłowe przebrnięcie", szalupki wyszły rewelacyjnie!

Za powrót chęci kciuki trzymam ;)
Pzdr,
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...
26-08-25 09:05
Na forum od 2020
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 207
26-08-25 09:05
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2020
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 207
Wzięli dotacje z kpo i jachty pokupowali łobuzy
Jak mawiają po łodziach to już z górki idzie
Zawsze na zimę forma modelarska wraca więc będzie dobrze
Jak na razie only Royal Navy choć nie wykluczam IJN
31-08-25 10:35
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
31-08-25 10:35
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Siemano Pany, bardzo dziękuje za szeroki odzew. Jest to budujące.

W samym modelu, zrobienie tych łódeczek to był pikuś, prawdziwy dramat, był dopiero podczas prób osadzenia ich. Ile ja się z tym nie nakląłęm heheeheh. Na całe szczęśście nie miałem komina ani głównej chatki. Bo z nimi byłoby to chyba niemożliwe. Amerykańce sobie wymyślili taki z tyłka wyjęty sposób, aby łodzie mocować na takich odciągach. To samo było w Somersie, ale tam był swobodny dostęp to 1, a 2 jednak 2oo. W NM te łodzie same z sobą kolidują i sporo mi to krwi napsuło. Dobrze, że tego za wyraźnie nie widać, bo przynajmniej nie rzuca się w oczy, jak bardzo one mi się pogięły i powykręcały. Po wklejeniu tylnego zestawu, już poszło z górki. Komin, chatka, skrzynki, jakieś brakujące drobiazgi, aż wreszcie przednia sekcja łodzi i gotowe. Na szczęście niemal wszystkie klocki miałem już wcześniej wykonane i oprócz obsadzenia łodzi, reszta to było lego.
z dużych tematów zostały jeszcze dźwigi, katapulty, całe małe AA, optyka i te nieszczęsne tratwy których tu jest zaskakująco dużo: ].
No nic ciśniemy dalej: ] pozdr

sorrki, nie wiem dlaczego wywaliło te zdjęcia takie duże, nic nie zmieniałem, format i rozmiar ten sam co zawsze. dziwne.






i całość prezentuje się na takim etapie. Tzn nie mam już nic więcej przygotowanego, a nie przyklejonego do pokładu poza śrubami napędowymi.


Post zmieniony (31-08-25 10:46)
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować