Zaloguj się Zarejestruj się
27-05-25 19:42
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
ADAM 12
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 8
Galerie - 1
Posty - 1 165
Z uwagi, na to, że jest to barwionka musiałem zastosować małe oszustwo, które się udało, zobaczycie jak Michał przyklei nadbudówki.

PZDR
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)
07-06-25 20:24
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Karas
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Dzieńdoberek Pany,

Nie wiem jak to z tymi kolorami winno być, ale faktem jest, że nadbudówki są jaśniejsze niż kadłub

Kolejny etap zakończony, czyli wyposażenie pokładu, w sumie nie było tu tego jakoś bardzo wiele, ot kilka ventów, grzybków, 3 wciągarki i łańcuchy. Co do łańcucha, to złamałem się i zamówiłem 2 sztuki łańcucha 1,75 od Rufio 3D(Rafał Pertkiewicz), przyszedł bardzo szybko i ciągle nie mogę wyjść z podziwu, jaka to technologia i ciesze się, że tym razem nie świrowałem z robieniem ich sobie od zera, bo z 36cm które zamówiłem, zostało mi dosłownie 3cm, 10cm to jest dla mnie jakieś 2h mozolnego dłubania. Poza tym łańcuchy i tak zawsze robiło się z łańcuszka, a teraz dodatkowo jest nad nim całkowita kontrola wymiaru no i mają tą sławetną poprzeczkę. hehehehe
łańcuszek pomalowałem czarnym podkładem w spray, miałem obawy czy nie zaleje, baaa wykonałem próbę... i zalałem: ] na szczęście tylko drobny fragmencik, reszta 3 pewnymi pociągnięciami ręki ładnie się pomalowała.
Co do reszty detali, było trochę dłubania się z wciągarkami, ale do ogarnięcia. Wszystko ładnie pasuje i 0 niespodzianek.
W dalszej kolejności planuje się wziąć za tylną chatkę, zamykającą całą bryłę, czas najwyższy to ogarnąć.






Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
07-06-25 21:43
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Piterski
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Dla mnie twoje drobiazgi to jest niedościgły wzorzec do naśladowania.
W budowie: Halny
08-06-25 13:17
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
StuGu
Moderator

Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 900
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Piękne detale!
StuGu
08-06-25 17:03
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Lukee
Na forum
Od 2015
Posty - 874
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Jak łączysz tak ładnie listki nawiewników? Toż to jest takie małe a tak precyzyjnie sklejone!
09-06-25 13:27
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Karas
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Dzięki Pany,
@Lukee, fazowanie krawędzi papierem i wycinanie pod kątem tak aby już nóż wchodził w papier zaklinowany. To, plus dobrze zaprojektowane pasujące do siebie części i mamy to co widać. Choć przez to że model jest przeskalowany, niektóre elementy są bez sensu: ], hehe są, ale staram się je robić w poszukiwaniu mojej granicy manualnych możliwości. Dla mnie zdecydowanie gorsze od grzybków, były bębny na linę wciągarek, tam są stożkowe zakończenia gdzie wysokość ścianki jest poniżej 1mm. hehehe.
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
10-06-25 10:19
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Lukee
Na forum
Od 2015
Posty - 874
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Nóż pod kątem - wiadomo, szlifowanie - wiadomo ale dalej nie wiem jak w jednej ręce utrzymać ten mikroskopijny element a drugą traktować krawędź papierem. Toż to narzędzie musi być mikroskopijne a i gradacja rozumiem powyżej 200?
Jak ja szlifuję krawędź papierem 280 to potrafię duży element poszarpać / połamać miejscowo a co dopiero taki drobiazg! Szacun za precyzję.
10-06-25 10:50
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Piterski
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Ja nie stosuje mniej niż 400-600, a takie drobiazgi to i jeszcze mniej 600-800. Do trzymania pomagam sobie pęsetami.
W budowie: Halny
10-06-25 11:09
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Karas
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Joo, tak jak kolega Piterski namalował, nie pamiętam ile ale drobny, tzn gładki nie widać ziaren. 2 sprawa to trzeba pomyśleć, tzn często gęsto nie wycinam całego elementu a tylko np odcinam tą krawędź co ma być szlifowana, a reszta siedzi jeszcze w kartonie aby było za co trzymać, a w sytuacji jak już nie ma za co to pęsety i jedziemy. hehe Jako że potem kleje Cyjanoglutem, to w miarę szybko mi łapie, ale są też problemy, różne, ale nadal pod mój styl klejenia bardzo mi pasuje, to że świeci jak wypływa, nie przeszkadza, bo i tak na koniec, punktowo lecę matowym lakierem do gwasza, zlewa się idealnie z reszta zakaponowanego papieru i nie widać, gdzie maziane a gdzie nie. No i na koniec jeszcze upaprze wszystko co by zakryć resztę baboli i gotowe.
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
10-06-25 11:47
Odp: [R] BB40 New Mexico 1:3oo
Lukee
Na forum
Od 2015
Posty - 874
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Szanowni Koledzy! Serdecznie dziękuję za podpowiedź :-) Stary koń a głupi... Sam powinienem wpaść na rozwiązanie ;-)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować