Zaloguj się Zarejestruj się
23-06-22 16:11
Na forum od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
23-06-22 16:11
[G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Witam, to popełniłem jeszcze w 2019 roku, sam model kartonowy niezbyt skomplikowany, ale uroczy, Wydawnictwo Świat z Kartonu, skala 1:100.

Postanowiłem trochę to ożywić i poskładałem taką oto scenkę, woda to żywica epoksydowa barwiona, figurki nie są z kartonu, ale malowane, przystań karton no i parę dodatków kwiatki, trawy itp.

Sierpień 1939 mobilizacja, Flotylla Pińska.


Zapraszam do galerii.






















--

Post zmieniony (17-05-24 09:39)
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie
23-06-22 16:24
Na forum od 2007
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 79
Posty - 1 050
W Rupieciarni - 8
23-06-22 16:24
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 79
Posty - 1 050
W Rupieciarni - 8
No i tak się robi wodę! Piękna dioramka, nawet nieskomplikowany model może robić super wrażenie. Jak udało Ci się uzyskać taką taflę wody? ( sensie, że nie jest gładka jak stół). Elementy kartonowe jakoś zabezpieczyłeś przed "wpiciem" żywicy? Bo wygląda na to, że w żaden sposób nie ucierpiały.

pozdrawiam
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa
23-06-22 17:56
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
23-06-22 17:56
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam, bardzo mi się podoba, super klimat , jeśli można gdzie nabyłeś figurki ?, pozdrawiam Marek
23-06-22 18:17
Na forum od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
23-06-22 18:17
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Dzięki, figurki kupione na naszej rodzimej pomarańczowej stronie gdzie można kupić dosłownie wszystko, zakupiłem zestawy do H0, to jest 1:87, ale nie były za duże, były zestawy po 10 sztuk stojące i siedzące. nie są nalepszej jakości ale można lekko je poprawić i podmalować.
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie
23-06-22 18:20
Na forum od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
23-06-22 18:20
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Już odpowiadam i na temat wody/żywicy. Dwuskładnikowa, bardzo ładnie sie wylała do formy, aby uzyskać jakiś dodatkowy efekt ślęczałem nad nią trochę jak nabierała twardości, przechylanie, lekkie dotykanie patyczkiem, a to coś znowu się wyrównywało, pamiętam, że trochę z tym siedziałem, sam model kartonowy był kaponowany, nie dostrzegłem reakcji na żywicę.
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie
23-06-22 20:42
Na forum od 2007
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 79
Posty - 1 050
W Rupieciarni - 8
23-06-22 20:42
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 79
Posty - 1 050
W Rupieciarni - 8
Dzięki za odpowiedź. Już miałem nadzieję, że jest jakaś droga na skróty. Jednak żywica jest dla cierpliwych, ale efekt wart długich godzin doglądania tej materii.

pozdrawiam
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa
23-06-22 21:39
Na forum od 2014
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 2 737
W Rupieciarni - 23
23-06-22 21:39
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 2 737
W Rupieciarni - 23
Co tu można dopisać do wypowiedzi poprzedników ? No chyba tylko to,że jak na mobilizację przed wojną to nasi marynarze - przynajmniej niektórzy - mieli jaj...- to znaczy "nerwy ze stali". Pełen spokoju,a jeden nawet rybki sobie łowi :) Pełen luzik :)
No a tak już na serio, to ZARĄBISTA dioramka :) Woda jest po prostu Mistrzowsko wykonana. A Ci "wyluzowani" marynarze dodają realizmu całej scenki. Zasłużone BRAWA !!!
24-06-22 00:26
Na forum od 2005
Relacje w toku - 5
Posty - 1 397
24-06-22 00:26
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 5
Posty - 1 397
Świetny model i diorama, woda jak prawdziwa! Jest się czym inspirować !
24-06-22 07:58
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
24-06-22 07:58
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Mam go w wersji "na płasko" ;) Skleiłem już też Zuchwałą. Ładne są te okręciki. Mają swój urok.
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego
24-06-22 19:54
Na forum od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
24-06-22 19:54
Odp: [G] ORP Nieuchwytny - ŚzK dioramka
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 064
Super pomysł i wykonanie! Fajnie by tam wyglądał jeszcze jakiś mały kuter, np. Linze, ale to tak na marginesie.

Scenka w rodzaju:
- to co panowie, myślicie, że będzie ta wojna?
- eee, mamy XX wiek, Niemcy to cywilizowany naród, kto by chciał jakąś wojnę zaczynać? Po co?
;-)
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować