Zaloguj się Zarejestruj się
23-06-22 10:42
Na forum od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
23-06-22 10:42
[G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Witam, przedstawiam ukończony już dobrych parę lat wstecz model kartonowy wszystkim pewnie znanego z książki okrętu podwodnego "Nautilus".

Skala to w przybliżeniu 1:200 by pasował do moich współczesnych podwodniaków. Wzorowałem się na opisach z książki, projekt od samego początku autorski, kadłub piankowany, oklejany, szlifowany, dodane listwy z imitacjami nitów, malowany i z widocznymi śladami przebycia 20,000 mil podmorskiej żeglugi.

Musiałem go lekko odkurzyć i zapraszam do skromnej galerii.
















Dodatkowo zdjęcia z salonu kapitana Nemo, oświetlenie już działa:




--

Post zmieniony (17-05-24 09:27)
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie
23-06-22 10:53
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
23-06-22 10:53
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Ooo... Ale bajer!
Chyba jeden z najfaniejszych Nautilusów jakie widziałem.
Za oknem coś jest? :)
Jakie to duże ci wyszło? Materiał to karton ?
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
23-06-22 11:00
Na forum od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
23-06-22 11:00
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Za oknem jest salon kapitana Nemo, stół na mapy, czerwone zasłony, globus, kanapa do siedzenia, dałem tam oświetlenie, ale baterie już padły. Tak to karton, całość ma 35cm, co daje 1:200, opis z książki to 70m długości i 8m szerokości
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie
23-06-22 11:20
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
23-06-22 11:20
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Jestem pod wrażeniem - bardzo mi się podoba a szczególnie ta "industrialna" podstawa !
Super projekt i wykonanie !
Moje gratulacje !
23-06-22 11:24
Na forum od 2013
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
Posty - 337
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
23-06-22 11:24
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2013
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
Posty - 337
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Super, bardzo ciekawy model.
23-06-22 11:33
Na forum od 2005
Galerie - 3
Posty - 69
Projekt 50 Lat MM
23-06-22 11:33
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2005
Galerie - 3
Posty - 69
Projekt 50 Lat MM
Bardzo mi się całość podoba. Model, podstawka, "brudzing". Po prostu [nomen omen] KAPITALNY!
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste. - Thomas Fuller
23-06-22 12:15
Na forum od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
23-06-22 12:15
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Świetny!
Ogromne gratulacje za pomysł, wykonanie i prezentację.
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)
23-06-22 18:05
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
23-06-22 18:05
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam, bardzo ciekawa konstrukcja, ładne wykonanie i to wnętrze, pozdrawiam Marek
23-06-22 18:15
Na forum od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
23-06-22 18:15
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Dzięki za dobre słowo, chciałem by wyglądał jak dobrze przechodzony i przybrudzony.
--

Post zmieniony (23-06-22 18:16)
23-06-22 22:24
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
23-06-22 22:24
Odp: [G] Nautilus Juliusza Verne'a - projekt własny
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
Cóż, choć nie na szynach, to jednak fajna rzecz!!!
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować