Zaloguj się Zarejestruj się
03-04-24 22:32
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
03-04-24 22:32
[G] Sopwith Triplane (free from Papermodellers) 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4

Helloł

Remanentów ( pod hasłem - lepiej pokazać słabszy model niż..." ;) ) ciąg dalszy.
Temat odcinka: Sopwith Triplane.
Legendarna maszyna bez której żadna kolekcja pierszowojennych samolotów się nie obejdzie.
W kartonie, w jedynie słusznej skali, wybór do niedawna był żaden bo istniał tylko leciwy MM pMistewicza. W dniu dzisiejszym mamy Triplane'a z czerwonymi gwiazdami od Answer'a oraz kilka mutacji tego samego modelu (autorem jest pPacyński) dostępnych na Ecardmodels do samodzielnego wydruku.
Jednak pokazywany dziś przeze mnie trójpłat to prawdziwa perełka.
Po pierwsze jest darmowy i to darmowy legalnie-dla zarejestrowanych użytkowników forum Papermodellers. Po drugie jest w dwóch wariantach (angielski i radziecki). Po trzecie to świetny, bogaty w detale model z porządną instrukcją. Trzeba tylko pamiętać że skala 1:32.
Autorem jest p Leif Ohlsson. Chwała i dzięki mu za to.
Wydruk na domowej "plujce" Brother, papier 160.
Nie wiem co schrzanilem ale wydruk jest zdecydowanie za ciemny co oprócz przekłamania kolorów "stłamsiło" też delikatne szczegóły.

Możecie się popastwic w komentarzach: a że linek mało, a gdzie są śruby rzymskie (zapomniałem...), a co te skrzydła takie krzywe...
Zostawiłem jak jest bo mnie się podoba i co mi zrobicie. ;)
Starczy gadania. Model:






Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
04-04-24 09:24
Na forum od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
04-04-24 09:24
Odp: [G] Sopwith Triplane (free from Papermodellers) 1:33
Na forum
Od 2018
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 259
W Rupieciarni - 4
Bardzo fajny model, mam go też napoczętego, mój wydruk jest nieco jaśniejszy, na kartonie 160 i kaponowany.

Gratulacje!
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie
04-04-24 11:20
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
04-04-24 11:20
Odp: [G] Sopwith Triplane (free from Papermodellers) 1:33
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
A ja uważąm, że jest za jasny - powinien być ciemniejszy, wpadający w zielony :-)
04-04-24 17:10
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
04-04-24 17:10
Odp: [G] Sopwith Triplane (free from Papermodellers) 1:33
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
04-04-24 20:07
Na forum od 2015
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 899
04-04-24 20:07
Odp: [G] Sopwith Triplane (free from Papermodellers) 1:33
Na forum
Od 2015
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 899
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
16-04-24 08:22
Na forum od 2008
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 1 916
Projekt 50 Lat MM
16-04-24 08:22
Odp: [G] Sopwith Triplane (free from Papermodellers) 1:33
Na forum
Od 2008
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 1 916
Projekt 50 Lat MM
P. Mistewicz nie wydał żadnego Sopwith Triplane.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
16-04-24 09:46
Na forum od 2005
Posty - 2 062
16-04-24 09:46
Odp: [G] Sopwith Triplane (free from Papermodellers) 1:33
Na forum
Od 2005
Posty - 2 062
piotter, pewnie masz na myśli mM 10/85 Sopwith Camel & Sopwith Triplane,
ale oba te modele są autorstwa p. Krzysztofa Dolnego,
----------------------------------------------------------------------------------------------
16-04-24 10:42
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
16-04-24 10:42
Odp: [G] Sopwith Triplane (free from Papermodellers) 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Rzeczywiście miałem na myśli ten numer MMa.
Bardzo przepraszam obu Panów i wszystkich czytających mój wpis za pomyłkę.
Prostota i elegancja owych modeli ( Camel'a i Triplane'a) była imponująca.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować