Zaloguj się Zarejestruj się
29-03-24 15:39
29-03-24 15:39
[G] Cyklon-2 /Циклон-2/ (YG-model nr 104)
Na forum
Od 2012
Galerie - 33
Posty - 348
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
Dla odmiany zmontowałem rurę z jednej strony zamkniętą. Model w skali 1:33 jest dobrze spasowany, zbyt małe były jedynie wręgi dostarczone w zestawie (raptem kilka krążków). Problemem dla mnie było sklejanie walców z części wielkości kartki formatu A3 - wcale nie jest łatwe, tym bardziej jeśli się ja podklei kartonem. Tak więc okolice szwów nie wyglądają najlepiej. Niektóre drobne części ciężko znaleźć w instrukcji, anteny telemetryczne zmontowałem wg własnej wizji, bo nie mogłem odszyfrować autora. Model pokryłem dwiema warstwami błyszczącej fiksatywy, której połysk zniknął parę chwil po przyniesieniu rakiety z malarni. Podstawkę zrobiłem z kawałka deski oklejonej imitacją płyt betonowych. Dla zobrazowania wielkości do rakiety podjechał Żuk w zbliżonej skali 1:32 ;)

_ _ _ _ _ _ _
29-03-24 17:39
29-03-24 17:39
Odp: [G] Cyklon-2 /Циклон-2/ (YG-model nr 104)
Na forum
Od 2013
Posty - 1 616
W Rupieciarni - 23
Mam sklejoną całą serię Cyklonów (to najbardziej niezawodne rakiety na świecie, choć pewnie ich producent Jużmasz to już chyba nie istnieje) i Cyklon -2 jest najbidniejszy wizualnie z seri . I jezeli już ma on jakies atrakcyjne detale to zestar dysz na samym dole . I akurat moim zdniem z tego względu ekspozycja tej rakiety w pionie to nie jest najlepszy pomysł.
29-03-24 18:34
29-03-24 18:34
Odp: [G] Cyklon-2 /Циклон-2/ (YG-model nr 104)
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 63
Posty - 2 219
Projekt 50 Lat MM
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
Ponad metr wysokości modelu... tutaj zamiast Żuka któryś z Su by pasował do zobrazowania :) A modelu gratuluję :)
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek [sabbstone.deviantart.com]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować