Zaloguj się Zarejestruj się
01-03-24 11:20
01-03-24 11:20
[R] hmcs lci (l) 125 barka desantowa 1:200 [6 nr. spec. mo 2/2008]
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
Posty - 337
Dwie relacje dużych jednostek leżą kolejny rok odłogiem, dlatego też postanowiłem rozpocząć trzecią ;)
Również ta jednostka uwiodła mnie swoją nieszablonową bryłą, dlatego też poszła od razu pod nóż.



Model mały ale wariat, bardzo wymagający ze względu na drobnicę pokładową ale też na bryłę kadłuba.
Na razie ogarnąłem kadłub, jak dla mnie najtrudniejszą część ze względu na sposób oklejania dna, wyszło nie za dobrze ale broni się.
Teraz na tapecie mam drobnicę podwodną i jak osadzę model na podstawce zabiorę się za ulubioną cześć drobnicy pokładowej, zapraszam do zdjęć.








01-03-24 19:56
01-03-24 19:56
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 061
Zasiadłem i kibicuję.
Zwłaszcza, że czuję się odrobinę odpowiedzialny za ten temat (nie za model)😉
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
01-03-24 20:34
01-03-24 20:34
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
01-03-24 21:01
01-03-24 21:01
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
ja pierdziele, ale malusie cygaro! Szacunek
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Szkuta Wiślana
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I | Łódź z Gokstad
02-03-24 08:28
02-03-24 08:28
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
Posty - 337
Waldek K miałeś swój udział w temacie pojawienia się tego modelu w MO? czy generalnie w opracowaniu tej jednostki? Jeżeli tak to wdzięcznym Tobie!
Może masz jeszcze jakieś wpływy aby wciąż w MO pojawiały się tego typu maluchy? ;) Ta artyleria która teraz się pojawia jest fajnym oryginalnym tematem ale raz na jakiś czas fajnie byłoby znów otrzymać coś opracowanego w standardzie np.:

1) PGM-17
2) Artilleriefährprahm typu D3
3) LCI (L) 125 (właśnie ta barka)
4) HMS Grey Fox (ten jest w mojej kolejce po obecnie robionej barce desantowej)

Wszystkie powyższe modele miały wspólne cechy:
- to małe jednostki
- bardzo fajnie zdetalizowane
- fantastyczna kolorystyka
- cienka linia obrysów części
pozostałe maluchy z MO również są mega ciekawe ale już przez kogoś innego projektowane i te grubaśne linie obrysu części mnie akurat mniej zachęcają - choć i tak je kiedyś zrobię ;).
02-03-24 13:32
02-03-24 13:32
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 1 688
Waldek narysował plany barki LCI(L), na podstawie których model zaprojektował Marcin Kuźniar. (HMS Grey Fox też jego robota)

PGM-17 to model Maćka Herbuta, a pozostałe modele małych jednostek i okrętów podwodnych to dzieła Bartka Miazgi i raczej u niego grubaśnych linii obrysu części to też nie ma, o czym świadczy budowany przeze mnie właśnie HMT HOMEGUARD ;-)




Obserwuję Twoje modele "maluchów z MO" i są świetne.
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ
02-03-24 15:15
02-03-24 15:15
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 061
Zgadzam się z przedmówcą 😉
Dodam, że moim zdaniem, takie modele są idealne jako dodatek właśnie. No i żaden Wielki Pan Wydawca się nad takimi drobiazgami, a szczególnie desantowymi nie pochyla.
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
02-03-24 16:51
02-03-24 16:51
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
Posty - 337
Dzięki za wyjaśnienie i w takim razie szacunek!

Co do grubości linii w pozostałych "maluchach z MO" ;) to zwracam honor faktycznie zerknąłem do szuflady na HMT HOMEGUARD, HMAS WALLARO i HMS KILLYBEGS i rzeczywiście nie odbiegają od pozostałych wcześniej przeze mnie wymienionych, choć w HomeGuard część 60a faktycznie jest obrysowana grubszą linią może na podstawie tej jednej, jedynej części zapamiętałem ze całe modele są tak nakreślone. Czasami dziwacznie po czasie człowiek zapamiętuje różne rzeczy wiec warto to weryfikować ;)
03-03-24 17:50
03-03-24 17:50
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
Posty - 337
Skończyłem część podwodną :) jak zacząłem wycinać te części to myślałem ze finalnie gorzej wyjdzie, ale generalnie wyszło nawet spoko, poza tym jak już osadzę model na podstawce - niewiele z tego będzie widać, także ;)
Jeden zgryz miałem, jako laik morski, z tym jak zamontować śruby ale z pomocą przyszły plany (Waldek K :) ) Bez tych planów skłaniałem się żeby zamontować śruby na zewnątrz już za podporami/uchwytami wałów.








17-03-24 14:04
17-03-24 14:04
Odp: [R] HMCS LCI (L) 125 Barka desantowa 1:200 [6 Nr. Spec. MO 2/2008]
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
Posty - 337
Powoli ale do przodu, największe części się skończyły, trochę gabarytów zostało w podstawach i osłona Oerlikon'ów ale reszta to już drobnica.
Przy sztucznym świetle pokład wygląda na jakiś ziarnisty ale galerię końcową będę robił w świetle dziennym i będzie widać że jest w porządku.




Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować