Zaloguj się Zarejestruj się
22-02-24 18:47
22-02-24 18:47
[G] LIM-2 (WAK nr 206)
Na forum
Od 2012
Galerie - 33
Posty - 348
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
Z uwagi na warunki niesprzyjające impregnowaniu wycinanek zabrałem się za taką, której impregnować nie chciałem (capon mógłby zepsuć efekt srebrnej farby). Model kierowany do początkujących więc w sam raz dla mnie ;) Do spasowania nie mogę się przyczepić, wszystko grało jak należy. Moja inicjatywa w tym modelu to oddzielenie lotek i sterów, zrobienie luf działek z igieł lekarskich oraz igły z pompki do piłek i wrzucenie na fotel pasów z brązowego papieru oraz trochę wzmocnień i podklejeń według własnego uznania. Wlot powietrza to dwa sklejone ze sobą pierścienie z tektury - jeden minimalnie mniejszy wszedł w segment jako wręga, drugi oszlifowany i pomalowany zaczyna kadłub. W skrzydle prosta imitacja reflektora do lądowania. Z tyłu kadłuba przeszkliłem niebieskie pola i pod szkiełka wkleiłem radiokompas i sygnalizator przelotu projektu i produkcji własnej firmy SF. Ciężko znaleźć wyraźne zdjęcia tej części kadłuba i sprzętów które tam były montowane, ale wolę moje SF niż niebieskie imitacje. Antena z żyłki wędkarskiej. Robiłem trzy podejścia do zdjęć z różnymi ustawieniami i albo srebrna farba nie lubi sztucznego światła, albo mój telefoniczny aparat tego nie ogarnia, albo ja nie ogarniam jednego i drugiego ;)

Jedno zdjęcie z Jakiem-23 z Modelika, jedno przedstawia moje wszystkie WAK-umy :)


_ _ _ _ _ _ _
22-02-24 19:20
22-02-24 19:20
Odp: [G] LIM-2 (WAK nr 206)
Na forum
Od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 049
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
kuuurde, elegancko jest!
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II Mirage 2000D
22-02-24 20:45
22-02-24 20:45
Odp: [G] LIM-2 (WAK nr 206)
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7
Posty - 458
Projekt 50 Lat MM
22-02-24 23:25
22-02-24 23:25
Odp: [G] LIM-2 (WAK nr 206)
Na forum
Od 2002
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
Posty - 720
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Tja, też się w empiku złamałem i kupiłem - trochę sentymentalnie, bo jak byłem brzdącem, to u dziadków koło Modlina takie na niebie co chwilę oglądałem. Teraz tym bardziej nie żałuję, bo detalizacja umiarkowana, a efekt końcowy naprawdę fajny. Kabinkę tłoczyłeś czy gotowa?
MARIUSZ
Moderator
23-02-24 07:14
23-02-24 07:14
Odp: [G] LIM-2 (WAK nr 206)
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Bardzo ładnie wykonany model. Gratulacje!
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
23-02-24 12:04
23-02-24 12:04
Odp: [G] LIM-2 (WAK nr 206)
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Bardzo zacny model.
Przełożę go ze cztery pozycje wyżej w kolejce "do sklejenia". ;)
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
23-02-24 12:20
23-02-24 12:20
Odp: [G] LIM-2 (WAK nr 206)
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 145
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Pięknie wykonany !
25-02-24 12:02
25-02-24 12:02
Odp: [G] LIM-2 (WAK nr 206)
Na forum
Od 2012
Galerie - 33
Posty - 348
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
Dziękuję za pozytywne opinie, cieszę się że model się spodobał.
Osłonę kabiny zakupiłem wraz z modelem, dopasowuje się ją bardzo dobrze.
_ _ _ _ _ _ _
25-02-24 12:20
25-02-24 12:20
Odp: [G] LIM-2 (WAK nr 206)
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 19
Posty - 1 270
W Rupieciarni - 1
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować