Zaloguj się Zarejestruj się
11-04-25 16:55
11-04-25 16:55
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Na forum
Od 2021
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
Posty - 342
Projekt 50 Lat MM
Powtórzę to co już pisałem gdzie indziej. Aż ciężko uwierzyć że to Twoja pierwsza krypa w modelarskiej karierze. Świetne, czyste klejenie. Może przy takim modelu aż za czyste ;-) W każdym razie mi się mega podoba bo sam kleję w podobnym stylu. Mam ten model na kupce i jak będę go kleił to chciałbym żeby mi wyszedł choć po części tak dobrze jak Tobie. Mega gratulacje!
P.S. Podstawka też wyszła świetnie. Całość fajnie do siebie pasuje moim zdaniem.
Pozdrawiam
Piotrek
11-04-25 20:03
11-04-25 20:03
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 4
Galerie - 26
Posty - 1 066
Projekt 50 Lat MM
Już pisałem, że o dobry efekt końcowy jestem spokojny.
I nie zawiodłeś - Wyśmienity efekt osiągnąłeś. Tym bardziej że to pierwsza łódka... Szacuneczek!

Pytanka o podstawkę: jak? z czego?
Pzdr,
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...
11-04-25 20:46
11-04-25 20:46
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Dzięki Panowie! Komentarze od takich wyjadaczy mobilizują do dalszego działania ;)
Podstawka to mój wymysł. Wydrukowana przez kolegę w żywicy i pryśnięta sprayem.
Mogę udostępnić pliki STL do samodzielnego wydruku ;)


Post zmieniony (11-04-25 20:47)
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Szkuta Wiślana
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I | Łódź z Gokstad
12-04-25 07:30
12-04-25 07:30
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 151
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Śledziłem Twoją relację od początku.
Gratuluję świetnie wykonanego, wcalem nie łatwego modelu !
Miałbym kilka drobnych uwag dotyczących pewnych elementów konstrukcyjnych (m.in. np. żagla) ale to do projektanta.
Trochę razi (moim zdaniem) podstawka - niezbyt pasuje do drewnianego, historycznego okrętu, chyba lepsza by była tradycyjna drewniana
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie szkuty !
12-04-25 09:18
12-04-25 09:18
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
Gratuluję. Piękna praca. Podziwiam.
Co do odbioru że tak powiem wizualnego to w moim osobistym odczuciu model zrobiony...zbyt doskonale.
To nie jest oczywiście zarzut. Twój warsztat jest wspaniały. Czystość, precyzja symetria i jakość modelarskiej roboty na najwyższym poziomie ale akurat w tym modelu przydała by się odrobina kontrolowanego "bałaganu" ;-)
12-04-25 10:59
12-04-25 10:59
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 151
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
stary - poruszyłeś ciekawy temat jak go określiłeś "kontrolowanego bałaganu".
W pełni się z Tobą zgadzam, że wspomniany "bałagan" przez który rozumiem waloryzację okrętu będącego w eksploatacji (dodatkowe wyposażenie np. na pokładzie) dodaje (w moich oczach) wiele uroku modelowi.
Warto wspomnieć jeszcze, że dopiero od połowy XVII w. zaczęto budowę okrętów wg planów konstrukcyjnych (powiedzmy stoczniowych :-) wcześniej ogólną koncepcję konstrukcji miał "w głowie" główny szkutnik.
Przekłada to się na pewne niedoskonałości (np. poszycia) nie wszystko było jak spod igły, były krzywizny, sztukowania etc.i tego typu odwzorcowania w modelu nie są w tym przypadku jego wadą (pomijam krowie żebra, których przy drewnianych plankach poszycia nie powinno być.
13-04-25 21:28
13-04-25 21:28
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 2 326
W Rupieciarni - 2
Gratulacje Wojtku. Model wyszedł pięknie i robi wrażenie, pomimo tego, że jest taki mały. A i zabawy miałeś z nim sporo. Olinowanie też ci nie straszne. Szlaki w szkutnictwie już przetarłeś, więc spokojnie możesz zabierać się za Fuso. I obaj wiemy, że to nie żart :)
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/
14-04-25 09:52
14-04-25 09:52
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 27
Posty - 1 731
Projekt 50 Lat MM
Super wykonanie, pięknie się prezentuje.
Gratulacje
Podaj, jaka szerokość z tymi wiosłami?
14-04-25 10:45
14-04-25 10:45
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 63
Posty - 2 219
Projekt 50 Lat MM
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
Gratuluję modelu i warsztatu. Mam nadzieję, że to nie ostatni żaglowiec w Twoim wykonaniu :)
Offtopując - budując jeszcze swój model w głowie miałem stary skecz Montypajtonów z motywem łodzi wikingów ;) Nawiasem mówiąc stąd wzięło się określenie "Spam".
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek [sabbstone.deviantart.com]
14-04-25 19:15
14-04-25 19:15
Odp: [R/G] Łódź z Gokstad | WAK | 1:72
Dzięki Pany ;)
@Radek, będzie Fuso, tylko skończę Szkutę. Doczekasz się ;)
@Art, 18-19cm.
@Tomek, Szkuta może być ostatnia ;)
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Szkuta Wiślana
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I | Łódź z Gokstad
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować