Zaloguj się Zarejestruj się
01-08-25 09:01
Na forum od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 250
01-08-25 09:01
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 250
Kotwiczątka twe budzą we mnie pozytywne wrażenia estetyczne :)
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
01-08-25 23:46
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
01-08-25 23:46
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Zaczynam zakańczania bzdecenia, poczynając od przedniego patyka.
Jeszcze tylko reja na grubym patyku i ta skośna na ostatnim, i odpustowiec gotowy.

Zamocowałem boczne sznurowadła przedniego patyka i napiełem śnurek napinający patyk przedni do przodu, już na amen.
Reja jest również na amen, ale sie przesuwa po patyku tam i z powrotem, naszyjnik nie jest z pereł, ino tylko z samego czarnego śnurka.

Jutro przewleke śnurki przez bloczki dyndające na czubkach reji i będę je ciągał i reje obracał jak jaki majtek.

Flage sobie tak na niby na szpilce przytknłem, będą wszystkie na cienkich patyczkach z zapałek.

a tera kociokwik w kółko tego samego



brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
02-08-25 17:39
Na forum od 2015
Posty - 879
02-08-25 17:39
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Wierne odwzorowanie rzeczywistości i pewnie fajna zabawa przy tym remoncie? :-) Wygląda jak prawdziwe...
02-08-25 23:53
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
02-08-25 23:53
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
"Wierne odwzorowanie rzeczywistości"

Lukee, z grzeczności przesadziłeś,, to takie pobożne zaklęcie, które słychaś na forumach wszelakich.

Zlepiam bzdety z papieru, jeśli zrobie coś inaczej, to jest to tylko moje fiubździu, nie kieruje sie tym zaklęciem.

Zamotałem ciągadła na pierwszej reji, a na maszcie głównym pomyliłem reje, zawiesiłem tą z ostatniego masztu i będę musiał rozciąć naszyjnik. Jakieś starcze zwidy, abo zaćmienie resztek mózgu.



Naszyjnik do rozcięcia.



Miejsce zamocowania ciągadeł wyssałem z palca u nogi.
Tu raz na zewnątrz i wewnątrz, wewnątrz to tylko miejsce przyklejenia nitki zakryte okrągłym papiurkiem.

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
03-08-25 08:11
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
03-08-25 08:11
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
Na statkach napędzanych wiatrem znam się tyle co nic więc dla mnie jest to super realistyczne.
03-08-25 21:17
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
03-08-25 21:17
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Naszyjnik pomyłkowej reji rozciełem i obie zawieszone. Ta skośna na ostatnim patyku będzie przyklejona na fest, śnurek do góra-dół jest, ale będzie na sztywno.

Tera ino śnurki ponaciągać, przykleić gdzieś na chybił trafił, poprzycinać i mogę sie zabierać za obgryzanie zapałek na cieniusie tyczki do flag i banerów.



Tu naszyjnik reji nie pomyłkowej, właściwej, na maszcie głównym , z przodu i z tyłu, zakłaczył sie w czasie manipulacji z przyklejaniem, nitka jest właściwie bezkłaczna.

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
04-08-25 21:47
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
04-08-25 21:47
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Podnosidła i obracadła pierwszej i drugiej reji napiełem i przykleiłem w ciemno, i byle gdzie, i na chybił trafił, aby trzymało i trochę nie zwisało, a śnurki od nich przyciełem zostawiając po około 3 cm zapasu i plątają sie po pokładzie.

Z zapasem, bo jak sie co urwie, żebym miał za co złapać, jak będę na nowo przylepiał.

Tyczki na patyczki zamontowałem, ino na ten ostatni jeszcze nie, bo jestem w trakcie tęgich medytacji z trzecią reją.

Suma summarum, jeszcze 3 ruchome schody, co mie gdzieś znikły, 2 lombardy mam gotowe, a potem kosmetyka tej paskudy i galeryjum.

łódki-szalupki nie będę wstawiał, bo jakaś taka za kobylasta, a pomniejszać już mie sie nie chce, i będzie bez.

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
05-08-25 10:32
Na forum od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 18
Posty - 528
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
05-08-25 10:32
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 18
Posty - 528
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
A co to za drucidło sie penta przy lewej burcie pod dnem u podstawki?
05-08-25 14:47
Na forum od 2015
Posty - 879
05-08-25 14:47
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Jakoś tak mi się wydaje, że to luźna lina od podnoszenia bezanu (?) którą widać na zdjęciu pierwszym ;-)
05-08-25 20:26
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
05-08-25 20:26
Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, 1:96, pomn. do 1:118 ?
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
Szad, to nie drucidło, a śnurek-podnosidło tej zgarbionej reji, nie schowałem go do sesji za kadłub i widać.

97, tak, podnosidło. W makulaturze mówią, że taka garbata reja i żagiel do niej, to łaciński, a czy to można nazwać bezanem, nie wiem, bom zapluty szczur lądowy.



Zrobiłem tylko dwie lombardy i ustawie je na dolnym pokładzie, bo na tym górnym dziury wyszły mi za wysoko i lombardy dęba by stały.



Kotwice będą w zwisie, na pokładzie nima je do czego uwiązać, a do poręczy je wiązać, to mie cuś wzdryga, i zrobie zwis.
Jutro kilka korygur i pseudo galeryjum.

brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować