Zaloguj się Zarejestruj się
03-08-23 18:11
[R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
zablo1978
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 26
Relacje z galerią - 28
Galerie - 34
Posty - 559
Projekt 50 Lat MM
Witam.
Zapraszam do relacji dwóch krążowników bliźniaków, HMS Belfast z JSC i HMS Edinburgh od Adama12, klejenie tak dla porównania.



Na początek szkielety Belfast tradycyjny jak w JSC to bywa czyli pudełkowy, a w projekcie Adama już szkielet. Szkielet Adama jest zaprojektowany na tekturze 1mm wolę jedna jak było to w jego Fiji na 0,5mm. Jest widoczna różnica w wysokości kadłuba, ten od Belfasta jest wyższy.

Pozdrawiam Michał.

Post zmieniony (03-08-23 18:22)
04-08-23 11:09
Odp: [R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
Winek
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 500
Projekt 50 Lat MM
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Bardzo ciekawa relacja porównawcza.
Gratuluję pomysłu.
Oprócz różnicy wysokości kadłubów, czy przypadkiem Edinburgh nie jest dłuższy?
Czy to tylko złudzenie ze zdjęcia?

Powodzenia Michale!
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)
04-08-23 11:29
Odp: [R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
jhradca
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 5
Posty - 1 397
Ciekawe porównanie. Nie oszczędzaj na uwagach i spostrzeżeniach co do różnic pomiędzy projektami w sensie konstrukcji/detalizacji. Czy projekt Adama jest/będzie dostępny dla szerszego grona modelarzy ?
06-08-23 11:29
Odp: [R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
ADAM 12
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 8
Galerie - 1
Posty - 1 165
Rożnica wysokości wynika pewnie z innego miejsca "cięcia". Mój model raczej będzie dostępny, ale ilość sprzedaży jest jednak najważniejsza, więc trzeba do niego dorobić "brakującą" część :D

PZDR
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)
13-05-25 20:55
Odp: [R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
zablo1978
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 26
Relacje z galerią - 28
Galerie - 34
Posty - 559
Projekt 50 Lat MM
Witam.
Czas na odświeżenie wątku.












Pozdrawiam Michał.
13-05-25 22:33
Odp: [R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
Żółtodziób
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 247
moje generalne przemyślenie na temat projektów modeli "waterline" jest takie, że fajnie jakby ta wl cięcia to była tak 1,5-2,0 m poniżej konstrukcyjnej.
Wtedy możnaby robić bardziej realistycznie wzburzone morzę, żeby model nie sprawiał wrażenia tonięcia albo nurkującego uboota - np dziób wyniesiony nad falę można by zrobić

A relację będę śledził z wypiekami i nie mam na myśli donutów :D
te kwadraciki z dziurkami to jak się domyślam tratewki edit: [albo elementy wentylatorów z następnego zdjęcia ] ? MEGA !
No chyba, że to laserki, to wtedy tylko SPOKO :)

Post zmieniony (14-05-25 08:53)
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
18-05-25 20:34
Odp: [R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
zablo1978
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 26
Relacje z galerią - 28
Galerie - 34
Posty - 559
Projekt 50 Lat MM
Witam.
W modelu nie ma żadnego zestawu laserowego a te kwadraty to elementy wentylatorów.
Dalsze pracy przy wyposażeniu czyli G6 zrobione.







Pozdrawiam Michał.
18-05-25 23:15
Odp: [R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
Piterski
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Miniaturowe te detale. Trochę się musisz nad nimi nagimnastykować ale dobrze Ci to wychodzi, schodnie równiutkie, pudełeczka foremne. Zerknąłem na QWAK jak wygląda taki model JSC i nie to dla mnie już trochę za małe :-)
W budowie: Halny
19-05-25 00:25
Odp: [R] Dwa bliźniaki, HMS Belfast, JSC 95 i HMS Edinburgh by Adam Rutkowski, 1:400.
Żółtodziób
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 247
a więc MEGA i MAGIA !!!
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować