Zaloguj się Zarejestruj się
22-03-24 20:21
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
wieslaw_
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
QNiu jesteś moim guru jeśli chodzi o robienie modeli "from scratch". Wiem, że USS Porter to nie do końca ten przypadek ale nadal uwielbiam Twój sposób podejścia do modelarstwa i efekty końcowe.
22-03-24 20:37
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
QN
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Co do podziału i malowania.

Model robię zazwyczaj kilka lat. Z doświadczenia wiem, że elementy malowane kilka lat temu i obecnie będą wyglądać inaczej - farba zawsze nieco zmieni kolor.

Dodatkowo muszę elementy mieć podzielone, bo nie wyobrażam sobie np. pomalowania pokładów na całej, już sklejonej nadbudówce.

Dzięki Wieslaw. Ja po prostu lubię dłubać drobnicę. Ten reflektor to prawie 4h pracy ciągiem.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
22-03-24 20:46
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
Waldek K
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
Posty - 2 059
Waldek K lubi to 👍
Bardzo
Szczególnie reflektor 🙂
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)
24-03-24 23:25
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
Hubert
Na forum
Od 2020
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 206
A te brezenty na platformie masztu to z jakiego materiału robione? Bo też się przymierzam i obmyślam technologie…
Jak na razie only Royal Navy choć nie wykluczam IJN
25-03-24 17:56
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
QN
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
To zwykły papier śniadaniowy przyklejony na BCG.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
31-03-24 07:49
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
QN
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Drobna aktualizacja



Dorobiłem trapy. Przy dziobowej nadbudówce było ich 8, ale zrobiłem już komplet na cały okręt – 11 sztuk.

Aby było łatwiej je przykleić tradycyjnie dokleiłem druciki do dolnej części trapów. Łatwiej będzie je wklejać wkładając w otwory w pokładzie.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
31-03-24 14:21
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
Karas
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Ciekawi mnie geneza kształtu, dlaczego ścianki są trapezowe, a nie prostopadłościenne?
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
31-03-24 14:32
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
Agand
Na forum
Od 2001
Posty - 697
Że trapezowe - to mnie nie dziwi, ale cuś mnie się widzi, co Qń przedawkował niuchanie budzia i gelendry od spodu przylepił ;P
Pozdrówka
Agand
01-04-24 14:28
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
QN
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Nie wiem, czy to zdjęcie coś wyjaśni, ale chyba tak:



Jak widać trapezy są, i chyba nic nie odwróciłem :-)

Jeszcze taka mała ciekawostka.

W ramach testu próbowałem też zrobić boczne ścianki z dziurą w środku.
Nakleiłem druciki 0,15 na krawędzie bocznych ścianek i wyciąłem otwory:



Jednak po takim zabiegu boczne ścianki miały już 0,25 grubości i były za bardzo przerysowane w skali.

Stwierdziłem, że ścianki o grubości 0,1 (100g papier, o połowę cieńszy od wycinanki) bez otworów będą lepiej wyglądać.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
01-04-24 15:13
Odp: [R] DD-356 USS PORTER, NEPTUNIA, by QN - 1:200
Agand
Na forum
Od 2001
Posty - 697
wychodzi na to, ze Qń nie przedawkował, ino jankesy zrobiły odwrotnie jak w telewizorze
Pozdrówka
Agand
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować