Zaloguj się Zarejestruj się
07-11-22 21:33
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
07-11-22 21:33
[G] Maserati 250F WMC 1:25
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Heloł

Dziś coś z zupełnie innej beczki - wyścigowy bolid z lat pięćdziesiątych.
Model przedstawia auto Juana Manuela Fangio- Argentyńczyka uznawanego za najlepszego kierowcę świata. Czysto i ładnie wydany przez WMC z Litwy. Prosty, chwilami wręcz uproszczony buduje się fajnie i w zasadzie bezproblemowo. Najgorzej kleiło się koła - siatki boków opon są dziwne.
Albo nie umiem się z tym obchodzić bo to mój pierwszy kartonowy samochód ever.
Muszę też zrobić coś z maską - paskudnie odstaje położona "na sucho" a zakleić na amen szkoda bo widać kawałek silnika.
Skorzystałem z "laserowych" dodatków - świetne bieżniki.
Myślałem o polakierowaniu go przed wstawieniem galerii ale jak bym dalej myślał w tym tempie to nigdybyscie go nie zobaczyli. ;)







Pozdrawiam i do zobaczenia następnym razem.

Post zmieniony (07-11-22 21:55)
07-11-22 22:23
Na forum od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 251
07-11-22 22:23
Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 251
no i mnie ubiegłeś - to był mój plan na początek 2023
Widzę, że powycinałeś otwory wentylacyjne - te "skrzela"
Dokładnie to samo planowałem zrobić po obejrzeniu wycinanki
Jednego się przyczepię - nakrętki kół nie powinny być formowane w śmigiełka
[photos.google.com]

Jak się generalnie lepiło? Jakieś trudne momenty?
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
08-11-22 09:03
Na forum od 2022
Galerie - 3
Posty - 86
08-11-22 09:03
Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
Na forum
Od 2022
Galerie - 3
Posty - 86
Świetny retro bolid :) Jedynie szprychy w kołach średnio wyglądają, choć to zależne od wycinanki, ale domyślam się że wykonanie ich byłoby mega wyzwaniem. Jak został wykonany układ wydechowy? Wygląda bardzo realnie...
08-11-22 20:51
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
08-11-22 20:51
Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Dzięki za miłe słowa.
Myślałem o samodzielnym wykonaniu szprych - to jest do zrobienia. Odpuściłem nie chcąc utknąć na długie miesiące w budowie.
Śmigiełka/nakrętki może jeszcze poprawię.
Rury wydechowe to cyna lutownicza oklejona papierem, pomalowana i oprószona suchymi pastelami. Zrobiłem "srebrne" ale do końca nie jestem przekonany czy jednak nie powinny być czarne.
Najtrudniejszym momentem dla mnie były koła.
Boki opon to pojedyncza sklejka w kształcie płaskiego ściętego stożka. Trzeba dobrze popracować przy wytłaczaniu tego elementu coby dało się to sensownie skleić. Może powinienem je rozciąć na dwa osobne elementy/stozki? Moje pierwsze eksperymenty z cyrklem tnącym przyniosły żałosne efekty. Zdecydowałem się przetłoczenie i choć nie jest idealnie tak już zostanie.
Mocowanie kół do kadłuba (zwłaszcza przód) jest bardzo delikatne.
Umęczyłem też tył próbując uzyskać ładne krzywizny oryginału ale...hmm..następny będzie lepszy. ;)
Wycięcie i formowanie skrzeli okazało się za to łatwiejsze niż myślałem.
Dałem jeszcze drucianą siateczkę we wlocie powietrza.

Reszta modelu to sama przyjemność i mogę go z czystym sumieniem polecić.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
08-11-22 20:52
Na forum od 2007
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
Posty - 1 809
W Rupieciarni - 1
08-11-22 20:52
Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
Posty - 1 809
W Rupieciarni - 1
Noo nie powiem, jest to świetna baza pod rewelacyjny model, tym bardziej, że już wykonany w standardzie robi wrażenie :D
GG 6801515
08-11-22 21:06
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
08-11-22 21:06
Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Ano! Był moment w którym zacząłem się zastanawiać na szprychami, silnikiem, fotelem, zegarami...
Ale potem dotarło do mnie ile czasu by mi to zajęło. :))

Któryś z naszych forumowych mistrzów mogłby stworzyć cudeńko.

Polecam też film o Fangio w serwisie streamingowym na literę N albo różne wstawki na YT.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować